RAJDYRSMP

77. Orlen Rajd Polski – Live – Odcinek Kwalifikacyjny

77. Orlen Rajd Polski – Live – Odcinek  Kwalifikacyjny

Zapraszamy na tekstową relację live z odcinka kwalifikacyjnego 77. Orlen Rajdu Polski. Krótki oes Tałty zadecyduje o kolejności startowej do pierwszego etapu zmagań na warmińsko – mazurskich szutrach.

Po niecałej pół godzinie rywalizacji na odcinku specjalnym Tałty na metę dotarło siedem załóg. (RSMP)

Na czele znajduje się Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem, którzy w pierwszym przejeździe wykręcili rezultat o dwie sekundy szybszy od duetu w postaci Grzegorza Grzyba i Michała Poradzisza. (Klasyfikacja RSMP)

Zaledwie 0.81 – sekundy różnicy podzieliło trzeciego Adriana Chwietczuka oraz znajdującego się tuż za nim Zbigniewa Gabrysia. (Klasyfikacja RSMP)

W klasyfikacji cyklu FIA ERC prowadzi Aleksiej Lukyanuk przed Andreasem Mikkelsenem natomiast czołową trójkę uzupełnia Mikołaj Marczyk.

Czołową dziesiątkę uzupełnia Gregoire Munster, który utrzymuje przewagę czasową nad jedenastym Grzegorzem Grzybem wynoszącą tylko 0.239 – sekundy.

Świetnie spisujący się na Rajdzie Żmudzi Callum Devine podczas mazurskiego klasyka utrzymuje doskonałą formę. Na ten moment plasuję się na piątej lokacie.

Tomasz Kasperczyk poinformował, że awaria techniczna pozbawiła go przyzwoitego wyniku podczas trwania odcinka kwalifikacyjnego. W Volkswagenie Polo GTI R5 ze stajni Rallytechnology doszło do uszkodzenia komputera pokładowego.

Nikolay Gryzain po zdarzeniu na oesie testowym zawinił także w czasie dojazdówki. Na drogowym fragmencie rozpoczął manewr wyprzedzania na podwójnej ciągłej co odnotował oficjalny zapis live FIA ERC. W aktualnym momencie nie opublikowano jakiegokolwiek komunikatu ze strony ZSS.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *