RAJDY

14-letni Laskowski pokazał klasę. Debiut w Skodzie Fabii Rally2 Evo na ogromny plus

14-letni Laskowski pokazał klasę. Debiut w Skodzie Fabii Rally2 Evo na ogromny plus

Hubert Laskowski w miniony weekend udowodnił, że mimo młodego wieku jest już bardzo dojrzałym kierowcą. W debiucie za kierownicą Skody Fabii Rally2 Evo zawstydził wielu teoretycznie szybszych i bardziej doświadczonych kierowców.

14-latek pojawił się na trasach Tor Modlin Rally Show jako kierowca samochodu funkcyjnego. PZM ściśle przestrzegając regulaminów (brak prawa jazdy) nie zezwolił na start Huberta w bezpośredniej rywalizacji na zamkniętym obiekcie. Paradoksalnie mając łotewską licencję wystartował już m.in. w Rajdzie Lipawy, który jest rundą mistrzostw Europy.

Wybrane dla Ciebie

Dzięki organizatorom imprezy Hubert mógł jednak sprawdzić się na tych samych oesach i porównać się z najlepszymi dzięki nieoficjalnym wynikom. Te pokazały, że wywalczyłby piąte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu zostawiając za sobą dużo bardziej doświadczonych kierowców, którzy do tej pory uznawani byli za szybszych od 14-latka. Pozytywne opinie całego środowiska sprawiły, że Hubert wraca z toru niezwykle zadowolony i z pucharem Flat Out by Leszek Kuzaj, który otrzymał od samego byłego mistrza Polski.

Patronite

– Dzięki całemu mojemu otoczeniu i organizatorom Tor Modlin Rally Show mogłem pokazać się za kierownicą Skody Fabii Rally2 Evo. To był mój pierwszy raz w samochodzie z napędem na cztery koła! Szybko zaprzyjaźniłem się z nową konstrukcją i czułem się w niej bardzo dobrze. Z kilometra na kilometr poprawiałem swoje tempo i prędkość. Nie sądziłem, że tak szybko uda mi się poznać Fabię. Według nieoficjalnych wyników wywalczyłbym piąte miejsce, co byłoby fantastycznym wynikiem. Przed rajdem zapowiadałem walkę i myślę, że wywiązałem się z tej zapowiedzi. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mógł sprawdzić się w tym aucie – mówił Laskowski.

– Wiele osób wie, że Fabią startuję też na wirtualnych trasach i muszę przyznać, że porównanie obu światów było bardzo interesujące. Poza tym, że w symulatorze nie mam przeciążeń, to moje wrażenia, odczucia i postrzeganie auta były wręcz identyczne! Jak widać „granie w gry” czasami może być niezwykle pomocne 😉 – dodał.

Skoda Fabia Rally2 Evo to najnowsza rajdowa maszyna czeskiego producenta. Co więcej, egzemplarz, którym startował Hubert jest jednym z ostatnich. Do tej pory auto przejechało jedynie Rally Monza oraz minioną imprezę w Modlinie. Samochód podstawił Keane Motorsport, a za obsługę odpowiedzialna była dobrze znana Hubertowi stajnia Car Speed Racing z Cieszyna.

Na prawym fotelu rajdówki zasiadł Michał Kuśnierz. Sponsorami młodego kierowcy są firmy Intertrade Logistics Limited, Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce, Just Profits Club oraz Finish A Racing.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *