AMATORRAJDY

Zaskakujące rozstrzygnięcie podczas ostatniej rundy Opolskim Pucharze!

SuperKjs na Górze Świętej Anny stanowił ostatnią rundę Opolskiego Pucharu Rajdowego oraz Proto Cars Challenger. Na kultowej trasie, na której niegdyś pojawiała się czołówka GSMP wystartowało ok. 35 załóg.

Zdecydowanie było o co walczyć. Zwycięzca nie tylko mógł liczyć na tytuł, ale i na specjalną nagrodę od głównego sponsora cyklu PCCH, czyli firmy Dytko Sport. Mowa tu o zimowych testach w Austrii za kierownicą Forda Fiesty Proto. Od pierwszego przejazdu odcinka liczącej niecałe cztery kilometry zacięta rywalizacja toczyła się między Tomaszem Gucwą, a Marcinem Newiteckim.

Obaj wygrywali na zmianę odcinki i po szóstej próbie szybszy okazał się jednak Tomasz Gucwa. Newitecki stracił do niego zaledwie 1.5s. Podium w generalce uzupełnili Kamil Kawalec oraz Sebastian Krzyżanowski w Hondzie Civic, którzy również wygrali swoją klasę. Po podliczeniu punktów do końcowej klasyfikacji okazało się, że Tomasz ( który w tym sezonie zdobył dwa tytuły mistrzowskie, w Tarmac Masters oraz PCCH ) i Marcin mają tyle samo punktów. Dzięki temu obaj kierowcy wygrali zimowe testy za kierownicą Forda Fiesty Proto.

Patronite

Pełne wyniki w wydarzeniu na facebooku – KLIK

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *