AMATOR

„Szkolenie techniki jazdy…” czyli organizacja rajdów amatorskich w czasach pandemii

„Szkolenie techniki jazdy…” czyli organizacja rajdów amatorskich w czasach pandemii

W ten weekend odbędzie się „Szkolenie z zakresu doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu (jazdy)” – czyli dziewiąta Walimska Zimówka. Organizator jest zmuszony do podjęcia takich działań, aby można było przeprowadzić kultową Walimską Zimówkę.

Obecnie przepisy w Polsce nie pozwalają na organizację imprez amatorskich w każdej dyscyplinie. Oznacza to, że w teorii rajdy samochodowe mogą odbywać się tylko dla zawodników z licencją. Całe szczęście dzięki zaradności „Walimia rajdowego” w ten weekend miejmy nadzieję odbędzie się „Szkolenie z zakresu doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu”.

Dzięki temu, że organizatorzy będą prowadzili „szkolenie”, Walimska Zimówka, tym razem pod postacią szkolenia z doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu, będzie się mogła odbyć.

Patronite

Szkolenie będzie się składać z zapoznania z trasą oraz czterokrotnym przejeździe trasy szkoleniowej. Oczywiście na całej długości trasy szkolenia nie będą mogli się znaleźć kibice z powodu epidemii koronawirusa.

„Pamiętajcie proszę, że obowiązuje całkowity zakaz przebywania kibiców, jeżeli szanujecie ten sport dostosujcie się do zakazu. Pozwólcie aby wszystkie 4 podjazdy odbyły się w pełni.” – napisał organizator MSP Rally Trophy w komentarzach na Facebooku w wydarzeniu.

Mamy nadzieję, że „Szkolenie z zakresu doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu” odbędzie się zgodnie z planem i każdy z uczestników tego wyjątkowego zdarzenia dojedzie bez przeszkód do mety i zdobędzie cenne doświadczenie, które zaprocentuje na przyszłość.

DARVIT Walimska Zimówka 2021 przesunięta

DARVIT Walimska Zimówka została zaplanowana na przedostatni weekend stycznia, lecz organizatorzy rajdu podjęli decyzję o przesunięciu rajdu na inny termin z powodu pandemii COVID-19 oraz zasad panujących ustalonych przez Ministra Zdrowia i Premiera na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Na liście zgłoszeń do „Szkolenia z zakresu doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu” znajduje się aż 78 załóg, które chcą zdobyć cenne doświadczenie z zakresu doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu. Na chętnych będzie czekało aż czternaście kilometrów jazdy na śliskiej drodze, gdzie będzie można się podszkolić z zakresu doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu!

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *