Rajd Estonii 2019RAJDYWRC

Tanak zdeklasował swoich rywali na własnym terenie

Ott Tanak i Martin Jarveoja, nie dali żadnych szans swoim rywalom i pewnie zwyciężyli w Shelix Rally Estonia 2019.

Rajd który był eventem promującym Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata, zgromadził na starcie dużą liczbę znanych załóg.

Do Estonii przyjechali między innymi Andreas Mikkelsen, Craig Breen, Elfyn Evans czy Esapekka Lappi. Dla których start na oesach w okolicach Tartu stanowił świetny trening przed zbliżającym się wielkimi krokami Rajdem Finlandii.

Na piekielnie szybkich szutrowych trasach najlepiej poradzili sobie wspomniani już wyżej Tanak i Jarveoja. Załoga Toyoty oddała tylko
swoim konkurentom dwa z piętnastu rozegranych oesów i ku uciesze tysiąca kibiców pewnie triumfowała na swoim terenie.

To był dla nas fantastyczny weekend, widzieliśmy bardzo dużo kibiców przy trasie, cieszymy się bardzo że mamy tutaj ten rajd i fabryczne zespoły.
Bardzo dużo pracy włożono tutaj aby przygotować tą impreze na wysokim poziomie – powiedział krótko Estończyk po zakończeniu zawodów

Citroen Racing

Na drugim miejscu uplasował się Andreas Mikkelsen, ale jego strata do zwyciezcy wyniosła ponad minutę. Na najniższym stopniu podium stanął Fiński, kierowca Citroena Esapekka Lappi, który był zadowolony ze znalezionych ustawień przed kolejną rundą WRC. Czwartym miejscem musiał zadowolić się  Elfyn Evans, Walijczyk nie ustrzegł się błędów w ten weekend. Pierwszą piątkę skompletował Craig Breen, dla Irlandczyka był to pierwszy start za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC. Oczko niżej znalazł się Marko Martin, który po blisko dwuletniej przerwie wsiadł znów do rajdówki. Były reprezentant min.
fabrycznej ekipy Forda przynał sam na mecie, że chciał sprawdził jak jeżdzi się autami WRC nowej generacji.

Podczas Rajdu Estonii 2019 mieliśmy również jeden polski akcent. Mikołaj Kempa pilotowany przez Marcina Szeje ukończyli zmagania na czwartej pozycji w
w klasie EMV4.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Esapekka Lappi
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close