PRASOWERajd ŚląskaRajd Śląska 2021RAJDYRSMP

Załoga Równiatka Motorsport rozczarowana po Rajdzie Śląska

Załoga Równiatka Motorsport rozczarowana po Rajdzie Śląska

Artur Równiatka i Wojciech Habuda niestety nie mogą zaliczyć Rajdu Śląska do udanych, chociaż ich jazda na pierwszych trzech odcinkach specjalnych była naprawdę imponująca. Duet Równiatka Motorsport narzucił mocne tempo już na odcinku testowym, który padł jego łupem z przewagą 1,7 sekundy nad drugą załogą w klasie Open 4WD. Była to zapowiedź równie dobrych czasów już na oficjalnych próbach sportowych.

W piątek wieczorem zawodnicy wzięli udział w liczącym 1,5 kilometra oesie „100-lecia Powstań Śląskich”. Artur i Wojtek potwierdzili formę z odcinka testowego i wygrali tę próbę o 4 sekundy nad najbliższymi rywalami i aż o 7,4 sekundy na trzecią załogą! Sobota także zaczęła się świetnie, od wygranej na liczącym 6,05 kilometra oesie Wyry. Duet Równiatka Motorsport odskoczył rywalom o kolejne 5,5 sekundy, powiększając swoją przewagę na prowadzeniu w klasie Open 4WD do 11,4 sekundy po 7,5 kilometra rywalizacji. To przekłada się na zysk rzędu 1,5 sekundy na 1 kilometrze oesowym!

Trzeci odcinek specjalny ARCHE, o długości 9,55 kilometra, również padł łupem załogi w Mitsubishi Lancerze EVO X, chociaż tym razem nie obyło się bez problemów, które niestety ostatecznie wyeliminowały duet Równiatka/Habuda z dalszej jazdy w Rajdzie Śląska.

Artur Równiatka

„Na odcinku testowym mieliśmy już pierwsze problemy z kolektorem. Zaczęło się palić w samochodzie. Próbowaliśmy coś z tym zrobić, ale nie ma sensu żebyśmy jechali dalej, mógłby się zapalić cały samochód. Jesteśmy rozczarowani. Do tego momentu wygraliśmy wszystkie odcinki w swojej klasie. Wygraliśmy nawet na trzecim oesie, gdzie od trzeciego kilometra w samochodzie było biało, a do tego na pierwszym kilometrze wypadliśmy z trasy i musieliśmy cofać. Tempo było mocne, a auto super jechało. Wielkie rozczarowanie, ale to taki sport.” – powiedział Artur po zakończeniu trzeciego odcinka specjalnego.

Rywalizacja sportowa zeszła na dalszy plan podczas czwartego odcinka specjalnego, na którym tragicznemu w skutkach wypadkowi uległa załoga Tomasz Pyra/Agnieszka Pyra. Po tych wydarzeniach organizatorzy Rajdu Śląska podjęli decyzję, aby natychmiast zakończyć zawody.

Artur Równiatka i Wojciech Habuda pokazali na Śląsku tempo, które jest bardzo budujące przed finałową rundą MARTEN Tarmac Masters 2021. 3. Rally RADKÓW odbędzie się już w dniach 16-17 października w powiecie kłodzkim. Załoga Równiatka Motorsport powalczy tam co najmniej o utrzymanie drugiej pozycji w klasyfikacji PRO1! Przewaga Artura i Wojtka nad trzecim duetem w stawce wynosi 11 punktów, ale cały czas możliwy jest także atak na pozycję lidera. Wcześniej jednak duet z Mitsubishi Lancera EVO X będzie miał jeszcze jedną okazję do sprawdzenia się w stawce ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! W pierwszy weekend października (01-03.10) czeka nas 49. Rajd Świdnicki-KRAUSE. Przed Arturem i Wojtkiem dużo ekscytujących wyzwań!


Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud NieruchomościSOB-BUDRoyal WatchWRK BrakesMG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *