AMATORPRASOWERAJDY

Walimska Wiosna kontra BS Rally Team.

Walimska Wiosna niewiele z wiosną miała wspólnego. Minusowa temperatura, silny wiatr, miejscami spore zaspy śniegu to nie krajobraz typowy dla tej pory roku. Tak nieoczekiwany jak pogoda był także zwrot akcji z udziałem naszych załóg.

Gratulacje należą się Arkowi Idzi i Dominice Samburskiej (Fiat CC) startujących w ramach projektu „S Rally Team dla młodych” za podjęcie rękawic i wnalkę na odcinkach specjalnych w arcytrudnych warunkach, bowiem z 90 zgłoszonych załóg na starcie zawodów staęło zaledwie 58.

Doszliśmy do wniosku, że nie warto ryzykować uszkodzenia auta, bowiem już za tydzień rusza cykl Tarmac Masters, który w tym sezonie jest dla nas priorytetem…

– Rajd przebiegł jak najbardziej po naszej myśli, osiągnęliśmy to, co dla nas teraz najważniejsze, czyli dojechaliśmy do mety – podsumowuje swój start Arek Idzi. – Nie odbyło się bez przygód, ponieważ na drugim podjeździe obróciło nas na trasie, przez co nie mieliśmy już szans walczyć o pudło, chociaż nie to było najważniejsze. Budujący jest drugi czas w klasie podczas trzeciego przejazdu próby. Ostatecznie Arek i Dominika zakończyli zawody na czwartym miejscu w klasie 1 ze stratą 8,79 s do trzeciego miejsca.

BS Rally Team – Arek i Dominika zakończyli zawody na czwartym miejscu w klasie 1.

Mariusz Brylski i Sławomir Szpot (Honda Civic) mając inne priorytety po drugim przejeździe odcinka specjalnego Walim – Glinno zrezygnowali z rywalizacji. – Doszliśmy do wniosku, że nie warto ryzykować uszkodzenia auta, bo było mega ślisko, a bardziej zależy nam na starcie, który przed nami już za tydzień, czyli Tarmac Masters – ocenia pilot załogi Sławomir Szpot. – Sprawdziliśmy auto, nieco odrdzewieliśmy po przerwie w startach między sezonami i zacieramy ręce przed kolejnym weekendem, kiedy staniemy do rywalizacji w pierwszej tegorocznej rundzie Tarmac Masters.

Walimska wiosna, która odbyła się w dniach 17 i 18 marca 2018 r., była drugą rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów 2018.

Pozdrawiamy, BS Rally Team!

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close