Dirt 5GRYPRASOWE

Tryb kariery w DIRT 5™ z gwiazdorską obsadą!

Tryb kariery w DIRT 5™ z gwiazdorską obsadą!

Codemasters zaglądają dziś pod maskę DIRT 5™ ze zwiastunem prezentującym tryb kariery. Pięć rozdziałów, ponad 130 wydarzeń w dziewięciu typach wyścigów i wyzwań: DIRT 5 nie pozwoli ci się nudzić. Gra pojawi się w sprzedaży na PlayStation 4, Xbox One oraz PC 9 października. Więcej informacji o wydaniu na nadchodzącą generację konsol, PlayStation® 5 i Xbox Series X wkrótce.

Tryb kariery w DIRT 5 opowiada o słynnym DIRT Series: serii zawodów w różnych dyscyplinach wyścigowych, które odbywają się na całym świecie i w których biorą udział największe gwiazdy jazdy terenowej. Początkujący kierowca spotka się z weteranami, takimi jak Alex ‚AJ’ Janiček. Rywalizacja pomiędzy AJ-em i Brunonem (Bruno Durand) da szansę nowemu kierowcy na pokazanie się i napisanie własnej historii.

Obsada DIRT 5 to śmietanka gwiazd świata gier i sportów motorowych. Niezwykle popularni w naszej branży aktorzy Troy Baker (AJ) oraz Nolan North (Bruno) użyczyli głosu głównym bohaterom. Tryb kariery komentują natomiast James Pumphrey i Nolan Sykes, znani wyścigowi influencerzy z Donut Media. W grze prowadzić będą także DIRT Podcast by Donut Media z udziałem specjalnych gości, takich jak aktualny mistrz W Series Jamie Chadwick, czy gwiazda YouTuba SLAPTrain.

Tryb kariery dzieli się na 5 rozdziałów, dając graczowi kilka opcji wyboru wyścigów. Im lepsze miejsce na mecie, tym więcej gracz zdobywa Stempli, potrzebnych do odblokowania Głównego Wydarzenia. Ten ostatni, zaciekły pojedynek to jedyne, co pozwala przejść do następnego rozdziału. Są tu też specjalne, jednorazowe wyzwania, które po odblokowaniu dają szansę na indywidualny pojedynek z zawziętym rywalem.

DIRT 5 zabierze gracza w podróż po całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po Chiny i jeszcze dalej. Prawdziwe, światowe marki zawsze chcą zwerbować nowych zawodników, dzięki czemu gracz nagradzany jest za swoją jazdę i reputację. Tryb kariery oferuje też lokalną kooperację do czterech osób. Opcja ta jest dostępna dla wszystkich wyścigów z kilkoma samochodami – inni gracze zastępują wtedy kierowców AI. To znakomity sposób na popchnięcie kariery gracza do przodu dzięki Stemplom zebranym za dobre miejsca na podium.

Robert Karp, DIRT 5 Development Director w Codemasters, skomentował dzisiejsze ogłoszenie następująco:

„Tryb kariery w DIRT 5 jest podstawą gry i daje graczowi wciągającą zabawę z możliwością wiel wyborów. Troy, Nolan i Donut Media stworzyli żywy świat, do którego gracz zechce należeć i w nim współzawodniczyć. To od niego zależy, czy uda mu się pokonać wyzwania i zwyciężyć w Głównym Wydarzeniu.”

DIRT 5 zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One i PC już 9 października 2020. Później ukaże się też na PlayStation 5 i Xbox Series X. Więcej informacji o wydaniach na nową generację konsol już wkrótce! Dystrybutorem gry w Polsce jest Wydawnictwo Koch Media.
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close