MPRC (6) - 2019PRASOWERALLYCROSS

Sobotni hat-trick Kuchara w Słomczynie

Po niesamowitej walce, niepokonany w sobotę Tomasz Kuchar wygrał także trzecią część kwalifikacji najmocniejszej grupy SuperCars. Mocne naciski rywali z ekipy Oponeo Motorsport mogą być jednak zapowiedzią zaciętej walki o zwycięstwo w szóstej i przedostatniej rundzie sezonu.

Choć rano jego Peugeot uległ mocnym uszkodzeniom po zderzeniu z Dariuszem Topolewskim, Kuchar był w stanie wziąć udział we wszystkich trzech częściach kwalifikacji i w każdej z nich był najszybszy. Trzykrotnie tuż za nim plasował się jednak Marcin Gagacki, który w ostatnim biegu finiszował zaledwie cztery dziesiąte sekundy za wrocławianinem.

Na trzeciej pozycji dzień zakończył Maciej Cywiński, który w kwalifikacjach uzyskiwał odpowiednio trzecie, szóste i czwarte miejsce. Z dobrej strony w sobotę w Słomczynie pokazali się także Mikołaj Otto i Zbigniew Staniszewski, którzy uzupełnili pierwszą piątkę.

Mimo świetnej jazdy i trzeciego miejsca w trzeciej kwalifikacji, w sobotę sporo punktów stracił Dariusz Topolewski, który nie mógł wziąć udziału w pierwszym biegu z powodu uszkodzeń samochodu po porannym kontakcie z Kucharem.

Tymczasem wrocławianin, który przed rundą w Słomczynie wyprzedzał drugiego w tabeli Marcieja Cywińskiego o osiemnaście punktów, może już jutro przypieczętować kolejny tytuł Oponeo Mistrza Polski w Rallycrossie. W niedzielę kierowców czekają czwarta kwalifikacja, półfinały, a następnie finały.

Kwalifikacje SuperCars Light zdominował w Słomczynie Bartosz Idźkowski, przed Robertem Czarneckim i Michałem Peterlejterem. Kwalifikacje SuperNational wygrywali z kolei Damian Litwinowicz, Rafał Berdys i Robert Mazurkiewicz. W klasie RWD Cup prowadzi Paweł Konecki, zaś w SC Cup Łukasz Grzybowski.

Wyniki:

SC CUP

RWD CUP

SuperNational

SuperCars

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close