MPRC (6) - 2019PRASOWERALLYCROSS

Sobotni hat-trick Kuchara w Słomczynie

Po niesamowitej walce, niepokonany w sobotę Tomasz Kuchar wygrał także trzecią część kwalifikacji najmocniejszej grupy SuperCars. Mocne naciski rywali z ekipy Oponeo Motorsport mogą być jednak zapowiedzią zaciętej walki o zwycięstwo w szóstej i przedostatniej rundzie sezonu.

Choć rano jego Peugeot uległ mocnym uszkodzeniom po zderzeniu z Dariuszem Topolewskim, Kuchar był w stanie wziąć udział we wszystkich trzech częściach kwalifikacji i w każdej z nich był najszybszy. Trzykrotnie tuż za nim plasował się jednak Marcin Gagacki, który w ostatnim biegu finiszował zaledwie cztery dziesiąte sekundy za wrocławianinem.

Na trzeciej pozycji dzień zakończył Maciej Cywiński, który w kwalifikacjach uzyskiwał odpowiednio trzecie, szóste i czwarte miejsce. Z dobrej strony w sobotę w Słomczynie pokazali się także Mikołaj Otto i Zbigniew Staniszewski, którzy uzupełnili pierwszą piątkę.

Mimo świetnej jazdy i trzeciego miejsca w trzeciej kwalifikacji, w sobotę sporo punktów stracił Dariusz Topolewski, który nie mógł wziąć udziału w pierwszym biegu z powodu uszkodzeń samochodu po porannym kontakcie z Kucharem.

Tymczasem wrocławianin, który przed rundą w Słomczynie wyprzedzał drugiego w tabeli Marcieja Cywińskiego o osiemnaście punktów, może już jutro przypieczętować kolejny tytuł Oponeo Mistrza Polski w Rallycrossie. W niedzielę kierowców czekają czwarta kwalifikacja, półfinały, a następnie finały.

Kwalifikacje SuperCars Light zdominował w Słomczynie Bartosz Idźkowski, przed Robertem Czarneckim i Michałem Peterlejterem. Kwalifikacje SuperNational wygrywali z kolei Damian Litwinowicz, Rafał Berdys i Robert Mazurkiewicz. W klasie RWD Cup prowadzi Paweł Konecki, zaś w SC Cup Łukasz Grzybowski.

Wyniki:

SC CUP

RWD CUP

SuperNational

SuperCars

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close