PRASOWERajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2021RAJDYRSMP

Równiatka Motorsport przed kolejnym występem w mistrzostwach Polski

Równiatka Motorsport przed kolejnym występem w mistrzostwach Polski

Po dość krótkim występie w tegorocznym Rajdzie Śląska, zespół Równiatka Motorsport w składzie Artur Równiatka i Wojciech Habuda znów stają na starcie rundy Profi Auto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021. Załoga startująca w Mitsubishi Lancerze EVO X postara się po raz kolejny zachwycić tempem w krajowym czempionacie podczas 49. Rajdu Świdnickiego KRAUSE – szóstej rundzie tegorocznego sezonu rajdowych mistrzostw Polski.

Świetne tempo zaprezentowane przez duet Równiatka/Habuda podczas dotychczasowych występów w RSMP 2021 napawa ekipę optymizmem przed nadchodzącym rajdem. W poprzednim starcie na górnośląskich trasach wygrali bowiem wszystkie odcinki specjalne w swojej klasie, do czasu awarii samochodu, która wykluczyła ich z dalszej rywalizacji. Po Rajdzie Śląska Mitsubishi Lancer EVO X został naprawiony oraz, co najważniejsze, mocno ulepszony przed końcówką sezonu, co ma pozwolić załodze osiągać jeszcze lepsze wyniki na przestrzeni całego rajdu.

 – Tempo na Śląskim było fajne, fajnie nam się jechało po tych odcinkach, wszystkie ukończone odcinki wygraliśmy w naszej klasie. Zawsze jedziesz po coś, tutaj jest większa konkurencja, więcej samochodów, ale najważniejsze jest abyśmy cali i zdrowi znaleźli się na mecie. Wynik wtedy przyjdzie sam. Z samochodem jest wszystko w porządku, wszystko zostało naprawione pomimo tego, że tak na prawdę była to malutka usterka. Wymieniliśmy cały wydech, zamontowaliśmy nowe zawieszenie i praktycznie zrobiliśmy wszystko to, co było w planach na następny sezon. Teraz auto powinno być topowe i mam nadzieję, że te wszystkie zmiany przełożą się na osiągane czasy na odcinkach. – mówił Artur Równiatka.

Tegoroczny Rajd Świdnicki składać się będzie z ponad 108 kilometrów oesowych podzielonych na 9 odcinków specjalnych. W sobotę na załogi czekają dwa przejazdy odcinka miejskiego po ulicach Świdnicy oraz słynna próba Walim – Michałkowa Dolna. Niedziela to już podwójny przejazd odcinków Olsztyniec – Zagórze, Sierpnica – Kamionki oraz Rościszów – Michałkowa Górna.

Duet reprezentujący ekipę Równiatka Motorsport naturalnie wystartuje w klasie OPEN 4WD, gdzie swój start zadeklarowało siedem załóg. Pomimo mocnej konkurencji, zespół zachowuje spokój i zapewnia, że aspiracje są wysokie. Teraz na drodze zawodników stoją już jedynie odcinki specjalne 49. Rajdu Świdnickiego KRAUSE, które potrafią zaskoczyć nawet bardzo doświadczone załogi. Artur Równiatka przyznał jednak przed startem, że liczy na pomoc wyniesionego doświadczenia z niedawnej rundy MARTEN Tarmac Masters, która odbywała się po części na trasach tego rajdu.

Fajne jest to, że odcinki powtarzają się co do tych z Tarmaca. Wiadomo, są dłuższe, w innej konfiguracji, czasem pod prąd, ale nadal są to bardzo podobne trasy do tych, na których rywalizowaliśmy niecały miesiąc temu i zajęliśmy trzecią lokatę. To na pewno pomoże nam w walce i szczerze mówiąc czuję się pewniej na takich odcinkach. Zawsze czuje się respekt do takich odcinków jak Walim, czy Michałkowa. Gdy widzi się kostkę, na której kiedyś jedynie oglądało się w telewizji zmagania wielkich kierowców, a teraz masz po niej jechać, to zawsze czujesz respekt. Zresztą wsiadając do rajdówki za każdym razem czujesz ten respekt, do każdego z odcinków. Planu na przejazd na patelnię nie mam, jeśli będzie szansa, to pewnie zaciągniemy mocniej ręczny żeby jakoś ładnie to przejechać. 😉 Ważne jest to, żeby zachować chłodną głowę podczas rajdu. Każdy odcinek jest inny, na jednym wygrasz, na kolejnym możesz już odpaść. Zawsze trzeba jechać na sto procent i odcinać się od tego co było na poprzednim oesie. Ważne jest to, żeby jak najlepiej skupić się podczas każdego przejeżdżanego odcinka. – zakończył kierowca Mitsubishi Lancera EVO X.


Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud NieruchomościSOB-BUDRoyal WatchWRK BrakesMG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *