PRASOWERAJDYTMTM JedlinaTM Jedlina 2021

Równiatka Motorsport przed 3. TurboJulita Rally

Równiatka Motorsport przed 3. TurboJulita Rally

Już w nadchodzący weekend załoga Równiatka Motorsport w składzie: Artur Równiatka i Wojciech Habuda wystartuje w 3. TurboJulita Rally – czwartej rundzie tegorocznego sezonu MARTEN Tarmac Masters. Załoga startująca w Mitsubishi Lancerze EVO X powraca na trasy powiatu wałbrzyskiego, na których będzie chciała odegrać się za pechowy start w ubiegłym sezonie.

Artur Równiatka

 „Poprzedni start w tym rajdzie był dla nas pechowy. Była to dość śmieszna sytuacja, gdyż na jednym z odcinków po prostu zabrakło nam paliwa, przez co na pewno nie mogę zaliczyć go do udanych. W tym roku odcinki się można powiedzieć powtarzają, gdyż są to głównie odwrócone próby z poprzedniego sezonu. Jesteśmy dobrej myśli i liczymy na to, że zrobimy tutaj swoje i złapiemy punkty do klasyfikacji generalnej. Mam nadzieję, że tym razem wszystko odbędzie się bez jakichkolwiek przygód. Zapewniam, że w najbliższy weekend na pewno będziemy mieli paliwo w samochodzie!”

Dla ekipy Równiatka Motorsport jest to pierwszy start od czasu świetnego debiutu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski na wymagających trasach MARMA Rajdu Rzeszowskiego. 3. TurboJulita Rally składać będzie się z trzech przejazdów dwóch odcinków specjalnych (Oberża PRL oraz Turbo). W sumie na zawodników czeka blisko 50 kilometrów oesowych. Załoga Równiatka/Habuda, która w najbliższy weekend naklei na swojego Mitsubishi Lancera EVO X numer 6, liczy na to, że start w Rzeszowie przełoży się również na ich występ w Jedlinie Zdroju.

Artur Równiatka

 „Mam nadzieję, że występ w Rajdzie Rzeszowskim przyniósł dla mnie same plusy. Przejazdy krótszych odcinków w stosunku do tych z Rzeszowa powinny być teraz mniejszym wyzwaniem, liczę także na brak deszczu. Dzięki Rzeszowskiemu czuję się o 110% bardziej pewny przed startem w Tarmacu. Przejazd tak długiego rajdu, gdzie w trakcie jednej imprezy pokonaliśmy więcej kilometrów niż przez cały ten sezon, dał mi bardzo dużo pewności siebie i liczę, że pokażemy to w ten weekend.”

Dla Artura oraz Wojciecha pierwsze tygodnie września będą niezwykle intensywne. Zaledwie tydzień po czwartej rundzie MARTEN Tarmac Masters 2021 mają bowiem również wystartować po raz kolejny w RSMP – tym razem w 5. Rajdzie Śląska. Pomimo tak wielkiego wyzwania, załoga Równiatka/Habuda deklaruje pełną gotowość oraz bojowe nastawienie. Artur przyznał również, że występ w 3. TurboJulita Rally w żadnym wypadku nie będzie jedynie startem treningowym przed wyjazdem na Górny Śląsk.

Artur Równiatka

Celem na ten sezon od początku były starty w Tarmacu, które miały pozwolić nam złapać jak największe doświadczenie, co miało dopiero przełożyć się na późniejsze starty w Mistrzostwach Polski. Dlatego w żadnym wypadku nie jest to start treningowy przed Rajdem Śląska, ponieważ chcemy walczyć tu o jak najlepszą pozycję. Dwie załogi sklasyfikowane wyżej w „generalce” nie pojawią się na starcie w ten weekend, więc po prostu chcemy tu zdobyć jak największą ilość punktów, dzięki czemu może po tej rundzie będziemy mogli wskoczyć do czołowej trójki klasyfikacji generalnej.” 

Gdy w przeciągu dwóch kolejnych weekendów startuje się w dwóch ważnych imprezach, zawsze rodzą się pytania o to, czy nie lepiej nieco odpuścić podczas pierwszego rajdu aby na pewno pojawić się na drugim. Artur Równiatka zapytany o tę kwestię dał jednak jasno do zrozumienia, że podczas zmagań na trasach powiatu wałbrzyskiego reprezentanci Równiatka Motorsport nie zamierzają się na tym skupiać i chcą walczyć o jak największą zdobycz punktową w cyklu MARTEN Tarmac Masters 2021.

Artur Równiatka

„Zawsze z tyłu głowy siedzi gdzieś to, że za tydzień mamy kolejny start, przez co bardzo nie chcemy uszkodzić samochodu. Jednak wydaje mi się, że w pewnym stopniu mam to już za sobą. Start w Rajdzie Małopolskim przed Rzeszowem właśnie taki był, gdyż był to mój debiut w RSMP i ten start był spełnieniem mojego największego marzenia. Natomiast tu bardzo nie chciałbym żeby coś się stało przed Rajdem Śląska i nie wyobrażam sobie takiej możliwości żebyśmy tam nie wystartowali. Jednak taki jest nasz sport, że wszystko może się zdarzyć. Czasem po prostu trzeba zacisnąć pasa i dojechać do mety.” 


Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud NieruchomościSOB-BUDRoyal WatchWRK BrakesMG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *