MOTOPRASOWE

Nowy owoc współpracy Toyota Gazoo Racing i Subaru!

Nowy owoc współpracy Toyota Gazoo Racing i Subaru!

5 kwietnia 2021 roku Toyota Gazoo Racing pokazała światu nowy model GR 86 podczas imprezy online zorganizowanej wspólnie z Subaru. Po GR Supra i GR Yaris, nowy GR 86 jest trzecim globalnym modelem z serii samochodów sportowych TGR GR. Nowy GR 86 ma zadebiutować w Japonii jesienią 2021 roku.

Toyota opracowała oryginalny model 86, mając na celu dostarczenie klientom radości z jazdy typowej dla samochodów sportowych. Zaprojektowany jako pojazd z silnikiem z przodu, z napędem na tylne koła, z intuicyjną obsługą i instynktowną reakcją, model 86 został wprowadzony na rynek w 2012 roku. Od tego czasu pojazdy są wykorzystywane jako modele podstawowe w różnych sportach motorowych. W tym w rajdach, wyścigach czy gymkhanie. Inne egzemplarze efektownie zmodyfikowano zgodnie z gustem właścicieli. W sumie na całym świecie sprzedano ponad 200 000 sztuk 86-tki.

Nowy GR 86 TGR i nowy BRZ Subaru opracowano wspólnie. Oba pojazdy mają tę samą bazę. Obie firmy skupiły się jednak na nadaniu swoim modelom odrębnych wrażeń z jazdy. Angażując się w przyjacielską rywalizację z zespołem projektantów i twórców BRZ, TGR starał się opracować pojazd, który zapewni radość fanom 86-tki i umożliwi ewolucję unikalnych wrażeń z jazdy tym modelem. W rezultacie nowy GR 86 specjalnie zaprojektowano do sportowych osiągów. Zapewnia bezpośrednie i satysfakcjonujące osiągi na najwyższym poziomie.

We wrześniu 2019 roku Toyota i Subaru zawarły nowy sojusz biznesowo-kapitałowy. Na jego mocy obie firmy zobowiązały się wspólnie zaangażować się w tworzenie coraz lepszych samochodów. Nowy GR 86/BRZ jest nie tylko konkretnym przykładem tego zaangażowania. Stanowi także nowe wyzwanie dla obu firm, które starają się podważyć konwencjonalne idee współpracy w branży motoryzacyjnej. Idąc dalej, Toyota i Subaru zamierzają jeszcze bardziej wykorzystać nawzajem swoje mocne strony, pogłębić relacje, a tym samym wykorzystać możliwości tworzenia coraz lepszych samochodów.


Więcej o nowym dziecku Toyoty i Subaru przeczytacie tutaj – KLIK!
Motoryzacja na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *