Dirt 5GRYPRASOWE

Nowa generacja wyścigów rozpocznie się wraz z DIRT 5™!

Nowa generacja wyścigów rozpocznie się wraz z DIRT 5™!

Codemasters® z dumą rozpoczynają nową generację wirtualnych wyścigów, wraz z zapowiedzią DIRT 5™, który będzie pojawiać się już od października na Xbox Series X, PlayStation® 5 i PC, a także na aktualną generację konsol Xbox i PlayStation. W pełni zoptymalizowany dla wszystkich platform, DIRT 5 to nowe, zachwycające wyścigi terenowe w przepięknej scenerii, z doskonałą muzyką i dynamicznie zmieniającą się pogodą.

W DIRT 5 gracze odwiedzą zachwycające prawdziwe miejscówki, takie jak Nowy Jork czy Rio de Janeiro, a także posmakują wyzwań na pustkowiach Grecji i Chin. Wezmą udział w intensywnych i agresywnych wyścigach w wielu klasach pojazdów, od małych i lekkich łazików, poprzez duże terenówki, auta do jazdy po skałach, do klasycznych i współczesnych samochodów rajdowych.

Fabularyzowany tryb Kariery DIRT 5 będzie bardziej rozbudowany niż kiedykolwiek wcześniej, z wydarzeniami i wyzwaniami na najtrudniejszych terenach. Przed wyruszeniem w drogę warto zajrzeć do edytora karoserii, gdzie fani tuningu znajdą znacznie więcej opcji dostosowania wozu do swoich preferencji niż w poprzednich odsłonach serii. Dodatkowo progres w DIRT 5 jest nieliniowy, więc gracze mogą wybierać tylko te zawody, na które mają w danym momencie ochotę.

Ponadto w DIRT 5 powróci tryb podzielonego ekranu dla aż czterech graczy! Pełna lista trybów gry zostanie ogłoszona wkrótce i będzie zawierać między innymi jeden zupełnie nowy, oparty na kreatywności i stworzony do świetnej zabawy z przyjaciółmi na jednej kanapie lub rywalizacji z najlepszymi kierowcami w sieci.

W DIRT 5 usłyszymy głosy światowych gwiazd dubbingu, a prywatnie przyjaciół – Nolana Northa i Troya Bakera, którzy w swoim unikalnym stylu poprowadzą gracza przez tryb Kariery. Wcielą się oni również w gospodarzy specjalnego podcastu ze świata gry, którego gośćmi będą między innymi gwiazdy sportów motorowych oraz branży gier wideo.

Robert Karp, DIRT 5 Development Director w Codemasters, powiedział po dzisiejszym ogłoszeniu:

„Jako studio jesteśmy wielkimi fanami gier DiRT 2 i DiRT 3. Najnowsza odsłona będzie naszym hołdem dla tamtych świetnych gier. DIRT 5 to większe, jeszcze bardziej intensywne wyścigi terenowe w żywej, trudnej i dającej mnóstwo zabawy otoczce. DIRT 5 zapewni rozrywkę zarówno graczom chcącym ścigać się ze sztuczną inteligencją na najtrudniejszych trasach świata, jak i tym, którzy oczekują zabawy w bardziej wyluzowanej atmosferze z przyjaciółmi na podzielonym ekranie.”
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close