PRASOWERALLYCROSSWORLD RX

Kristoffersson Mistrzem Świata, runda w Niemczech odwołana!

Kristoffersson Mistrzem Świata, runda w Niemczech odwołana!

W związku z ciągłymi obawami zdrowotnymi związanymi z COVID-19, organizator rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Niemczech, która miała odbyć się w dniach 12-13 grudnia, podjął decyzję o odwołaniu finałowego wydarzenia sezonu 2020 FIA World Rallycross. Ponieważ World RX of Germany był ostatnim zaplanowanym wydarzeniem sezonu, lider mistrzostw, Johan Kristoffersson, został Mistrzem Świata 2020! KYB Team JC wygrywa Mistrzostwa Świata FIA w Rallycrossie 2020 wśród zespołów. W nadziei na puszczenie tych zawodów zbadano szereg opcji, ale niestety okazało się to niemożliwe.

Mirco Markfort – Dyrektor zarządzający Nürburgring

„Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na rundę na naszym torze. Mistrzostwa Świata w Rallycrossie to pełen akcji format, który dodatkowo wzbogaca nasze portfolio. Niemniej jednak ta decyzja jest niezbędna dla dobra i  zdrowia ludzi. Chociaż Nürburgring z powodzeniem udowodnił w ciągu ostatnich miesięcy, że wydarzenia z widzami to dla nas nie problem, sytuacja jest teraz inna ze względu na gwałtowny wzrost liczby infekcji. Teraz czekamy na World RX na Nürburgring 2021.”

Paul Bellamy – Starszy V-ce Prezydent Eventów Motorsportowych w IMG

„Serdecznie gratulujemy Johanowi i zespołowi KYB JC zasłużonych tytułów. Jesteśmy rozczarowani, że nie mogliśmy zorganizować rundy w Niemczech. I tak jesteśmy bardzo dumni z sezonu, który udało nam się stworzyć. Naszą wdzięczność kierujemy do wszystkich organizatorów zawodów, partnerów i fanów za ich cierpliwość i nieustające wsparcie w tym wszystkim.”


FIA World Rallycross Championship na Rallypl – KLIK!
FIA WRX na Facebooku – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *