PRASOWEsimracingWIRTUALNE

Komentatorzy wkraczają do gry! Eurosport eRacing od środy na żywo w Eurosporcie 1

Komentatorzy wkraczają do gry! Eurosport eRacing od środy na żywo w Eurosporcie 1

Od środy do soboty codziennie o 17:30 Eurosport 1 będzie transmitował kolejne wyścigi serii wyścigów wirtualnych Eurosport eRacing sponsored by Epson. W finałowej rywalizacji obejrzymy 12 najlepszych polskich simracerów, którzy będą walczyli w nowej, pucharowej formule. Gościnny udział w serii wezmą także komentatorzy Eurosportu: Adam Probosz, Michał Ebert, Grzegorz Gac i Lech Sidor.

Od 17 maja trwały otwarte prekwalifikacje do Eurosport eRacing sponsored by Epson. Najszybsza dwunastka awansowała do fazy finałowej, która rozegrana zostanie od 26 do 29 maja na platformie iRacing. Simracerzy będą ścigać się w formule pucharowej na czterech słynnych torach: Imola, Monza, Watkins Glen oraz Daytona. Simracerzy będą ścigać się samochodami klasy GT3: Audi R8 LMS, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Lamborghini Huracan GT3 Evo lub BMW M4 GT3 (prototyp). Każdy wyścig transmitowany będzie na antenie Eurosportu 1 o 17:30, a komentatorami będą Krzysztof Woźniak, dziennikarz Motowizji i ekspert simracingu oraz Wojciech Malaca, komentator e-sportowy i kierowca simracingowy.

W rywalizacji gościnny udział wezmą komentatorzy Eurosportu: Adam Probosz, Michał Ebert, Grzegorz Gac i Lech Sidor – specjaliście od kolarstwa, snookera, sportów motorowych i tenisa. Który z nich zdobędzie miano króla eurosportowej kierownicy?

Na przełomie 2020 i 2021 roku odbyła się pierwsza edycja Eurosport eRacing. W ciągu ostatniego roku Eurosport pokazywał na żywo wiele wirtualnych wydarzeń sportowych na czele z wyścigami Formuły E #RaceAtHome, simracingowymi seriami Porsche Supercup, czy e-WTCR. Stacja współorganizowała również kolarskie wyścigi wirtualne takie jak Wyścig z Pokoju i Zwift Tour for All.


Simracing.pl jest patronem medialnym Eurosport eRacing sponsored by Epson.

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *