AMATORPRASOWE

Jawor nas ostrzegł – BS Rally Team

W miniony weekend (24-25 III) Mariusz Brylski i Sławomir Szpot, zawodnicy BS Rally Team, walczyli na trasach 1 rundy Tarmac Masters 2018. Baza zawodów zlokalizowana była w Jaworze. Załogi pokonały 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 36 km.

Edycja 2017 pokazała jak wiele emocji mogą dostarczyć kręte, szybkie i równe drogi w okolicach Jawora. W połączeniu z tegoroczną zdradliwą pogodą i czarnym lodem na trasie zapowiadała się niezwykle zacięta walka. Mariusz i Sławek zaczęli zmagania od doskonałego 2 miejsca w klasie, ale na OS nr 2 dostali ostrzeżenie.

„W prawym szybkim zakręcie puściła tylna opona” – opowiada Mariusz, kierowca. – „W tym miejscu był czarny lód i podjęte próby ratowania nic nie dały. Mieliśmy dużo szczęścia, że stała tam grupa kibiców, którzy w błyskawicznym tempie dali radę nas wyciągnąć z rowu, bo straty czasowe mogły być dużo większe. Dziękujemy Wam bardzo!”

BS Rally Team – Start do zawodów ma bardzo medialną oprawę, nie ustępującą tej z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Ze stratą około 45 sekund zawodnicy spadli na 16 miejsce w klasie SK 3, więc dalsza część zawodów to odrabianie strat. W ten sposób udało się „wdrapać” na 4 miejsce w klasie. Zobacz video ze startu BS Rally Team!

„Rajd super, bardzo fajne odcinki, szybkie i zarazem bardzo techniczne” – wspomina pilot Sławomir Szpot. – „Czwarte miejsce jest chyba najmniej lubiane przez sportowców, ale ważne, że uszkodzenia samochodu są niewielkie i szybko uda się reanimować Hondę do kolejnego startu.”

Druga runda asfaltowych mistrzostw odbędzie się 25 i 26 maja z bazą w Gryfowie Śląskim.

Pozdrawiamy, BS Rally Team

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close