KARTINGPRASOWE

Jan Przyrowski zwycięzcą kartingowego Rok Cup Superfinal!

Jan Przyrowski zwycięzcą kartingowego Rok Cup Superfinal!

12-letni Jan Przyrowski z Rossoszycy został pierwszym Polakiem w historii z pucharem za zwycięstwo w prestiżowych zawodach ROK Cup Superfinal! Janek jest kierowcą uznanego włoskiego zespołu AV Racing i występuje w kategorii Mini.

W dniach 11-17 października 2020 oczy sympatyków kartingu na całym świecie były zwrócone w kierunku obiektu Franciacorta Karting Track w północnej części Włoch, nieopodal Mediolanu. To właśnie tam odbywała się największa impreza kartingowa w tym sezonie – 18. edycja ROK Cup Superfinal. Do rywalizacji stanęło 261 kierowców z całego świata, w tym aż 44 z Polski. Kategoria Mini Rok, w której tytuł wywalczył Jan Przyrowski, liczyła sobie 86 zawodników. Janek, wygrywając zmagania w najmłodszej kategorii, został nieformalnym Mistrzem Świata. To wszystko z uwagi na fakt, że FIA organizuje formalne Mistrzostwa Świata dopiero od kategorii Junior.

Jan Przyrowski
Sportinphoto

Wysoka forma od samego początku…

Reprezentant Polski od samego początku weekendu wyścigowego błyszczał formą, notując drugi rezultat w kwalifikacjach. Na podstawie wyników tej sesji wszystkich kierowców przydzielono do odpowiednich grup na dalszą część weekendu. Następnie na przestrzeni dwóch dni każdy z zawodników wziął udział w trzech wyścigach, mających wyłonić 34 finalistów. Jan Przyrowski był jedynym kierowcą w kategorii Mini, który zanotował w tych startach trzy zwycięstwa i dwukrotnie zaliczając najszybsze okrążenie! Po takim pokazie siły, oczy wszystkich obserwatorów przed finałem były zwrócone w kierunku Polaka.

Finałowy wyścig ruszył o 12:10 w sobotę, 17 października. Jan Przyrowski rozpoczynał go z pierwszego rzędu na starcie. W kartingu wyścig można bardzo łatwo przegrać już na pierwszych metrach, ale nic takiego nie miało miejsca tym razem. Zawodnik AV Racing przez pełne 12 okrążeń wyścigu utrzymywał się w ścisłej czołówce i czekał na odpowiedni moment do wyprowadzenia ataku na pozycję lidera. Ten manewr udał mu się w końcówce wyczerpującego wyścigu, a po defensywnych popisach w ostatnich kilku zakrętach ogromny sukces polskiego kartingu stał się faktem – Jan Przyrowski został Mistrzem Rok Cup Superfinal 2020!

Jan Przyrowski
Sportinphoto

Jan Przyrowski na Facebooku: https://www.facebook.com/jasprzyrowski/
Strona internetowa: https://www.janprzyrowski.com/

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *