HRSMPPRASOWERajd NadwiślańskiRajd Nadwiślański 2019

HRSMP: Rajd Nadwiślański na półmetku

Rajd Nadwiślański na półmetku

Już na pierwszej pętli Rajd Nadwiślański pokazał, że nie są to zawody, które można zlekceważyć, szczególnie jadąc samochodem historycznym. Po trzech odcinkach specjalnych stawka Motul HRSMP mocno się uszczupliła. Najszybsi do tej pory są Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski w Porsche 911 S.C.

W wynikach zawodów nie widnieją już Artur Rowiński z Magdaleną Tokarską w Audi Quattro. Dalej nie jadą także Paweł Hoffman i i Marcin Barłoga, którzy wystartowali Saabem 96 V4 Rally. Problemy dopadły także duet Miernik/Mitręga, dysponujący Fiatem 131 Abarth. Łącznie, z 18 załóg jadących z pomiarem czasu, pierwszą pętlę ukończyło 11 duetów kierowca/pilot.

h-rsmp.pl

Najszybsza z załóg – Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski są jednocześnie liderami kategorii historycznej FIA-3, a także historycznej klasyfikacji generalnej. W klasie FIA-4/J2 (samochody z lat 1986-90) prowadzą Filip Stopa i Grzegorz Ślęczka w BMW 318is. Z kolei wśród zawodników w samochodach z lat 1982-85 (kategoria FIA-4/J1) pozycję liderów utrzymują Jerzy Skrzypek i Krzysztof Marczewski – powracający do rywalizacji w Motul HRSMP po krótkiej przerwie. W klasie FIA-2, w której walczą załogi w samochodach z okresu 1970-75, na prowadzeniu widnieją nazwiska Piotra Kiepury i Mateusza Galle w Fiacie 125p wzorowanym na rajdówce, którą w czasach PRL ścigał się Andrzej Jaroszewicz. W PZM 6 na drodze do triumfu są Mariusz Polak z Mariuszem Ziółkowskim w Audi Quattro. Po odpadnięciu Andrzeja Wodzińskiego i Marka Kaczmarka w Alfie Romeo GTAm 1750, w FIA-1 (1958-1969) jadą już tylko Tomek Curyło i Jarek Skwarek w Syrenie 104.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close