PRASOWEWYŚCIGI

Gosia Rdest przed drugą rundą Alpine Europa Cup

Gosia Rdest przed drugą rundą Alpine Europa Cup

W najbliższy weekend odbędzie się druga runda europejskiego pucharu Alpine. Gosia Rdest i jej 19 rywali zmierzy się na francuskim torze Magny-Cours.

Obiekt w Burgundii zaczynał jako tor kartingowy otworzony w 1961 roku. Z biegiem lat został on powiększony
i rozbudowany, czego efektem kulminacyjnym było pojawienie się Formuły 1 w sezonie 1991. Co prawda ostatni wyścig F1 miał tu miejsce w 2008 roku, to Circuit de Nevers Magny-Cours dalej pełni niezwykle ważną rolę na europejskiej scenie. Runda Alpine Europa Cup towarzyszyć będzie zmaganiom GT World Challenge Europe, a we wrześniu pojawią się tu zawodnicy World Superbike. Na dodatek Magny-Cours to zagłębie motorsportowe Francji. Swoje siedziby i fabryki mają tutaj tak uznani producenci aut wyścigowych jak ORECA, Ligier czy Mygale.

Wybrane dla Ciebie

Po dwóch wyścigach w weekend wielkanocny na torze Nogaro, Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Żyrardowianka jest jednak pewna, że na torze w Burgundii będzie w stanie powalczyć o wyższe pozycje.

Patronite

Gosia Rdest

„Bardzo dobrze wspominam Magny-Cours pod względem tego jak mi się tam jechało. Wyścigi może nie poszły rok temu po mojej myśli, ale wyciągnęłam nauczkę z tamtego weekendu. Na Nogaro mogliśmy się przekonać jak piekielnie mocna jest stawka w pucharze Alpine. Wiem jednak, że z weekendu na weekend czuję się coraz mocniejsza, więc jak wszystko będzie dobrze, to moje auto z numerem 3 będzie prezentować się na wysokich pozycjach.”

Ze względu na to, że grafik najbliższego weekendu na Magny-Cours jest wypełniony po brzegi, kierowców Alpine Europa Cup zobaczymy w akcji od czwartku do soboty.

Transmisje, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie można znaleźć na kanałach społecznościowych serii oraz na YouTube.

Harmonogram weekendu w Magny-Cours

Piątek, 7 maja:

10:55 – kwalifikacje

19:25 – pierwszy wyścig

Sobota, 8 maja:

9:30 – kwalifikacje

13:10 – drugi wyścig

Gosię w sezonie 2021 wspierają: Bahco, Bilstein, Epos, A/B/C, Emka S. A., Philips,


Social Media:

Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/

Twitter: https://twitter.com/gosiardest

WWW: http://www.gosiardest.com/

YouTube: https://www.youtube.com/gosiardest33

Twitch: https://www.twitch.tv/gosiardest/videos

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *