PRASOWERajd ŚląskaRajd Śląska 2021RAJDYRSMP

Duże wyzwanie w Rajdzie Śląska przed załogą Równiatka Motorsport!

Duże wyzwanie w Rajdzie Śląska przed załogą Równiatka Motorsport!

Po tym, jak Artur Równiatka i Wojciech Habuda zajęli świetne trzecie miejsce w klasyfikacji PRO1 podczas 3. TurboJulita Rally – czwartej rundy MARTEN Tarmac Masters 2021, czeka ich drugi w tym sezonie występ w ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski! Załoga Równiatka Motorsport już w dniach 10-11 września stoczy walkę w Rajdzie Śląska! Niezmiennie wystawiają oni do rywalizacji niezawodnego Mitsubishi Lancera Evo X, którym wystartują w klasie Open 4WD.

Artur Równiatka

„Dawno nie jechałem po takich oesach, kilka jest bardzo wyboistych i nierównych. Asfalt także się zmienia – raz jest przyczepny, raz nowy i śliski. W porównaniu do odcinków z Rzeszowa jest całkowicie inaczej, tam było bardzo dużo ślepych zakrętów przez szczyt, tutaj niemal wszystko jest widoczne – ale to cały czas niesamowicie wymagające trasy! Jestem też bardzo ciekaw odcinków miejskich. Mamy przygotowany pewien plan na ich pokonanie.” – mówi Artur Równiatka.

W piątek, po ceremonii startu, na kierowców czeka 1,5-kilometrowe Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, które odbędzie się pod Stadionem Śląskim w Chorzowie, gdzie ulokowana jest baza rajdu. W sobotę Artur Równiatka i Wojtek Habuda zmierzą się z kolejnymi ośmioma odcinkami specjalnymi, podzielonymi na dwie pętle po cztery próby sportowe. W Rajdzie Śląska załoga Mitsubishi Lancera Evo X ma pokonać 101 kilometrów oesowych, więc pola do popisu z pewnością nie zabraknie!

fot. Rozmus Photograhy

Artur Równiatka

„Praktycznie 100 kilometrów w jeden dzień to dwukrotnie więcej niż na Tarmac Masters, ale nie przeraża mnie to. Coraz częściej ścigamy się tydzień po tygodniu, więc trzeba zwyczajnie wsiąść do samochodu i zrobić swoje. Cieszymy się również z pogody. Co prawda 25 stopni na zewnątrz przełoży się na jakieś 50 stopni wewnątrz rajdówki, ale w takich warunkach będę się czuł pewniej. Dzięki temu czasy powinny być konkurencyjne na tle naszych rywali w klasie.” – zapowiada kierowca Mitsubishi Lancera Evo X.

W rozegranym zaledwie miesiąc temu 30. MARMA Rajdzie Rzeszowskim, czyli swoim debiutanckim występie w ProfiAuto RSMP, duet Równiatka/Habuda zanotował drugie miejsce w klasie Open 4WD i zgarnął swoje pierwsze wspólne zwycięstwo oesowe w imprezie o randze Mistrzostw Polski! Czy występ w Rzeszowie podkręcił apetyt Artura Równiatki na ostrą walkę w ProfiAuto RSMP? Zdecydowanie tak!

Artur Równiatka

„W rajdach po pierwsze liczy się to, aby dojechać do mety. Po drugie walczymy o jak najlepszy wynik. Nie liczymy się w klasyfikacji generalnej, ale zawsze jeździ się po to, żeby wygrywać. Chcielibyśmy zdobyć jak najlepsze miejsce w swojej klasie i pokazać konkurentom, że w przyszłym roku nie damy im odetchnąć!” – podsumował Artur.

fot. Banan FOTO

Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud NieruchomościSOB-BUDRoyal WatchWRK BrakesMG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *