AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI WRCPRASOWE

Drugie podium z rzędu dla zespołu Citroen!

Drugie podium z rzędu dla zespołu Citroen!

Na trasie ostatniego etapu Rajdu Szwecji Esapekka Lappi i jego pilot Janne Ferm stoczyli zaciętą walkę o pozycje. Finowie odparli ataki groźnych, nieustępliwych rywali i dotarli do mety na drugim miejscu, zaliczając tym samym swoje pierwsze podium od czasu przejścia do zespołu Citroën Total World Rally Team.

Niedawni zwycięzcy rajdu Monte Carlo, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia nie ukończyli pierwszego etapu. Powrót na trasę zgodnie z regulaminem Rally2 oznaczał dużą karę czasową i spadek na daleką pozycję. Mimo to sześciokrotni mistrzowie świata w niedzielę znów zaprezentowali cały swój talent i zdobyli dwa punkty na kończącym rajd odcinku Power Stage.

Citroen Racing
Citroen Racing

Esapekka Lappi i Janne Ferm w niedzielnym etapie rajdu jechali z taką pewnością siebie, jak gdyby od lat trenowali tylko na tych trasach, i to w warunkach zimowych. Tak samo jak w ubiegłorocznej edycji, Finowie przez cały czas panowali nad sytuacją, umiejętnie omijali pułapki, z pełną swobodą pokonywali najtrudniejsze miejsca i w swoim trzecim występie w Rajdzie Szwecji osiągnęli swój najlepszy rezultat – drugie miejsce. Dzięki temu awansują na piątą pozycję w klasyfikacji kierowców w sezonie 2019 Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.

Dla zespołu Citroën Total World Rally Team jest to drugi wynik na podium w dwóch pierwszych rundach nowego sezonu – pierwszym było zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo. Przy okazji, to dodatkowy powód do satysfakcji, obydwa fabryczne Citroëny C3 WRC przez cały czas były bowiem konkurencyjne, doskonale sprawdzały się w każdych warunkach drogowych i wykazały się stuprocentową niezawodnością.

Citroen Racing
Citroen Racing
Profil kierowcy:
Esapekka Lappi
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close