MPRC (6) - 2019PRASOWERALLYCROSS

Blisko setka na Słomczyn – zapowiedź szóstej rundy MPRC

Blisko setka na Słomczyn

W najbliższy weekend (7-8 września) uczestnicy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross będą rywalizować na Autodromie Słomczyn, gdzie zostanie rozegrana przedostatnia runda w tym sezonie. Dla 96 zgłoszonych zawodników będzie to ostatnie w tym roku spotkanie na torze niedaleko Grójca, na którym możemy poznać pierwsze mistrzowskie rozstrzygnięcia.

Stawkę jak zawsze otwierają zawodnicy w najmocniejszych maszynach grupy SuperCars, które przyśpieszeniem do „setki” nie ustępują bolidom F1. W Słomczynie za ich kierownicą zasiądzie siedmiu kierowców i nie zabraknie całej czołówki tegorocznych mistrzostw. Liderujący w tabeli punktowej Tomek Kuchar (Peugeot 208 RX) ma szanse, aby ponownie zapewnić sobie tytuł na jedną rundę przed końcem. Kibice będą mogli oglądać w akcji także zawodników zespołu Oponeo, czyli Darka Topolewskiego i Marcina Gagackiego, a także nabierającego doświadczenia w rallycrossie Zbigniewa Staniszewskiego. Sporą ciekawostką jest także powrót Mikołaja Otto. II wicemistrz Polski z sezonu 2018 w tym roku jeszcze nie startował, a w Słomczynie zobaczymy go za kierownicą dobrze znanego kibicom Mitsubishi Lancera. W klasie SuperCars Light powalczy natomiast 9 zawodników, w tym cała czołówka z Bartoszem Idźkowskim na czele.

W grupie SuperNational, która jest przeznaczona dla mocnych samochodów z napędem na jedną oś, znalazło się 22 zawodników. Na obiekcie pod Warszawą zobaczymy całą tegoroczną czołówkę, w tym także Roberta Mazurkiewicza, który pauzował w litewskiej rundzie mistrzostw. Zapowiada się niezwykle zacięta walka, ponieważ różnice punktowe pomiędzy zawodnikami są niewielkie i każde oczko może być na wagę tytułu.

Najliczniejszą grupę utworzą natomiast kierowcy startujący w ramach klas markowych. Do rywalizacji w RWD Cup zgłosiło się 23 zawodników, natomiast w SC Cup aż 35. W tych kategoriach obecność w Słomczynie również zaanonsowała cała czołówka, co w połączeniu ze świadomością, że to przedostatnia runda, gwarantuje wysokie natężenie emocji.

Szósta runda Oponeo MPRC rozpocznie się w sobotę 7 września o godzinie 9:15, kiedy zaczną się przejazdy treningowe. Na 10:45 zaplanowano pierwsze biegi kwalifikacyjne. W sobotę rozegraną także dwie kolejne odsłony zmagań o wejście do finałów – kolejno o godzinie 12:50 oraz 15:30. W niedzielę zawodnicy po raz pierwszy pojawią się na torze o 8:50 podczas treningów. Następnie zostaną dokończone kwalifikacje oraz rozegrane półfinały. Finałowe biegi, które wyłonią zwycięzców rozpoczną się o godzinie 15:00. Dla kibiców wstęp na zawody jest bezpłatny.

Lista zgłoszeń do 6. rundy Oponeo MPRC 2019 [PDF]

Harmonogram 6. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (7-8 września, Słomczyn)

7 września 2019, sobota:
09:15 – 10:00: trening
10:45 – 12:25: I biegi kwalifikacyjne
12:50 – 14:30: II biegi kwalifikacyjne
15:30 – 17:10: III biegi kwalifikacyjne

8 września 2019, niedziela:
08:50 – 09:30: trening
09:45 – 11:25: IV biegi kwalifikacyjne
12:00: Ceremonia otwarcia zawodów
12:45 – 14:00: biegi półfinałowe
15:00: biegi finałowe

W sezonie 2019 sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close