PRASOWERALLYCROSS

Avalon Extreme Racing przed 1. rundą MPRC

Avalon Extreme Racing przed 1. rundą MPRC

Po wydłużonej przerwie zimowej Mistrzostwa Polski Rallycross rozpoczęły się od piątkowego Badania Kontrolnego na torze Słomczyn zlokalizowanego pod Warszawą. Zespół Avalon Extreme Racing przeszedł przez kontrolę bez jakichkolwiek problemów i już w sobotę wystartuje w kwalifikacjach do I rundy MPRC.

Pierwsza, planowana na koniec kwietnia, runda Mistrzostw Polski Rallycross została odwołana z powodu pandemii COVID-19. Otwarcie sezonu zatem ma miejsce dopiero teraz, w połowie maja. Na liście startowej do inauguracyjnej rundy MPRC zgłosiło się 127 zawodników, w tym Maciej Manejkowski.

„Maney” wystartuje w Fordzie Fiesta ProTo RX, którego budowę można było śledzić w przerwie zimowej na kanale YouTube.com i na fan page’u zespołu Avalon Extreme Racing.

Maciej „Maney” Manejkowski.

„Jesteśmy świeżo po odbiorze administracyjnym oraz badaniu kontrolnym. Komisja Techniczna nie miała żadnych zastrzeżeń ani wątpliwości do nas. Było nam bardzo miło, ponieważ okazało się, że część z obsługi technicznej śledziła nasz „serial” dotyczący budowy Fiesty i od razu doskonale wiedzieli co, jak i gdzie się znajduje. Jak na bardzo oficjalną część zawodów która zawsze była dla mnie stresująca, tym razem było wyjątkowo miło, za co serdecznie całej Komisji Technicznej dziękuję.

Jutro zaczynamy prawdziwe ściganie, dlatego mam zamiar od samego początku iść wszystko – dziś ostatnia szansa na sesje fotograficzną Fiesty w stanie „dziewiczym”, od jutra stanie się prawdziwą „rallycross’ówką” czyli autem, które dobrze wygląda tylko z odległości nie mniejszej niż 5 metrów. Trzymajcie kciuki za nasz mocny start w ten sezon!”

W sobotę rozgrzewka zawodników rozpocznie się o godzinie 9:00. I część kwalifikacji została natomiast zaplanowana na godzinę 10:00.

Start zespołu Avalon Extreme Racing w sezonie 2021 MPRC nie byłby możliwy bez wsparcia: Avalon Extreme, Ecumaster, N-engineering, TOMSON Motorsport, inter-rally.pl, FF-Sport, FMIC.pl, Proto Sleeve, Scheffler Rally & Racing, Proto Cars.

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *