AKTUALNOŚCIMOTO

Znamy cenę pierwszego elektryka Skody!

Skoda Polska zaprezentowała cennik swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu. Skoda CITYGOe IV pod maską skrywa elektryczny silnik o mocy 82 KM, który jest w stanie rozpędzić czeskiego malucha do 130 km/h, a setkę osiągnie w 12,5 sekundy, zapewniając przy tym zasięg na poziomie 270 kilometrów.

Zestaw akumulatorów o mocy 36,8 kW umieszczony został w dolnej części nadwozia, pod dwoma rzędami siedzeń, dzięki czemu samochód jest bardzo dobrze wyważony i nie powinien nic stracić ze właściwościach jednych, a jednocześnie konstruktorom udało się pozostawić ilość miejsca na podobnym poziomie jak w benzynowym odpowiedniku.

Skoda Auto

Dzięki ładowarce DC (ładowarki miejskie) naładowanie baterii do poziomu 80% osiągniemy już po godzinie! W domowych warunkach ten wynik zajmie nam jednak prawie trzynaście godzin (12 godz. 43 min. ), chyba że zdecydujemy się na ładowarkę typu Wall Box, która dysponuje mocą 7,4 kW i 4/5 naładowania baterii osiągnie po kwadransie i czterech godzinach (4 godz. 12 min. ).

Postępy przy ładowaniu możemy śledzi w aplikacji Skoda Conect, za pomocą której jesteśmy także w stanie zarządzać m.in. ogrzewaniem czy klimatyzacją.

Skoda CITYGOe IV w polskim salonie wyceniona została na 81.900 zł , jednak aktualnie w ramach oferty promocyjnej można ją nabyć za 73.300 zł w wersji Ambition oraz w najbardziej wypasionej Style za 81.300zł.

 

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close