AKTUALNOŚCIMOTO

Znamy cenę pierwszego elektryka Skody!

Skoda Polska zaprezentowała cennik swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu. Skoda CITYGOe IV pod maską skrywa elektryczny silnik o mocy 82 KM, który jest w stanie rozpędzić czeskiego malucha do 130 km/h, a setkę osiągnie w 12,5 sekundy, zapewniając przy tym zasięg na poziomie 270 kilometrów.

Zestaw akumulatorów o mocy 36,8 kW umieszczony został w dolnej części nadwozia, pod dwoma rzędami siedzeń, dzięki czemu samochód jest bardzo dobrze wyważony i nie powinien nic stracić ze właściwościach jednych, a jednocześnie konstruktorom udało się pozostawić ilość miejsca na podobnym poziomie jak w benzynowym odpowiedniku.

Skoda Auto

Dzięki ładowarce DC (ładowarki miejskie) naładowanie baterii do poziomu 80% osiągniemy już po godzinie! W domowych warunkach ten wynik zajmie nam jednak prawie trzynaście godzin (12 godz. 43 min. ), chyba że zdecydujemy się na ładowarkę typu Wall Box, która dysponuje mocą 7,4 kW i 4/5 naładowania baterii osiągnie po kwadransie i czterech godzinach (4 godz. 12 min. ).

Postępy przy ładowaniu możemy śledzi w aplikacji Skoda Conect, za pomocą której jesteśmy także w stanie zarządzać m.in. ogrzewaniem czy klimatyzacją.

Skoda CITYGOe IV w polskim salonie wyceniona została na 81.900 zł , jednak aktualnie w ramach oferty promocyjnej można ją nabyć za 73.300 zł w wersji Ambition oraz w najbardziej wypasionej Style za 81.300zł.

 

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close