MOTO

PEUGEOT 508 HYBRID I 508 SW HYBRID – efektywna hybryda plug-in

PEUGEOT 508 HYBRID I 508 SW HYBRID – efektywna hybryda plug-in

PEUGEOT wprowadza na rynek napęd PLUG-IN HYBRID o łącznej mocy 225 KM/165 kW, który pod względem emisji CO₂ należy do ścisłej czołówki napędów hybrydowych. W ten sposób PEUGEOT umacnia ofensywę samochodów elektrycznych i oferuje efektywne modele, które sprzyjają transformacji energetycznej.

Tą ofertą PEUGEOT pragnie zapewnić klientom całkowite koszty posiadania i użytkowania porównywalne do samochodów spalinowych.

Nowe PEUGEOT 508 HYBRID i 508 SW HYBRID można zamawiać już dzisiaj we Francji, a do końca roku modele trafią na pozostałe rynki. Innowacyjne zespoły napędowe umocnią wiodącą pozycję nowego PEUGEOT 508, który od początku roku zajmuje pod względem sprzedaży we Francji pierwsze miejsce w segmencie.

Ekscytujące doznania z jazdy są zapisane w genach marki PEUGEOT, dlatego nowe zespoły napędowe PEUGEOT PLUG-IN HYBRID zapewnią użytkownikom jeszcze więcej przyjemności. Gwarantują cały wachlarz nowych, bardzo intensywnych wrażeń, w szczególności dzięki nowym trybom jazdy.

Każdy tryb jazdy jest unikatowy i dostarcza innych doznań:

– Tryb 100% elektryczny ZEROEMISYJNY oznacza idealnie cichą pracę

– Tryb SPORT – to maksymalne wykorzystanie energii samochodu zapewniające sportowe doznania

– Tryb HYBRID oznaczawszechstronność

– Tryb COMFORT łączy właściwości trybu HYBRID z komfortem adaptacyjnego zawieszenia.

PEUGEOT 508 HYBRID i 508 SW HYBRID – radykalnie efektywne

Nowe PEUGEOT 508 HYBRID i 508 SW HYBRID są napędzane silnikiem spalinowym PureTech 180 KM (132 kW) i silnikiem elektrycznym 110 KM (80 kW) o łącznej maksymalnej mocy 225 KM (165 kW) przenoszonej na przednie koła.

Zastosowany w nowych PEUGEOT 508 i 508 SW napęd HYBRID został tak dopracowany, aby dostarczyć silniejszych doznań z jazdy. Napęd umożliwia zoptymalizowanie kosztów użytkowania dzięki efektywności energetycznej z emisją CO₂ na poziomie 29 gCO₂/km WLTP. To rozwiązanie plasuje oba modele w czołówce segmentu samochodów hybrydowych.

W przypadku PEUGEOT 508 HYBRID i 508 SW HYBRID koszty posiadania i użytkowania wersji z silnikiem BlueHDi 130 EAT8 i wersji z napędem hybrydowym plug-in są porównywalne (zależnie od obowiązujących w danym kraju zasad opodatkowania). W przypadku przedsiębiorstw koszty są obliczane przy założeniu rocznego przebiegu na poziomie 30.000 km, 65% jazdy w trybie hybrydowym i 35% w trybie 100% elektrycznym. W przypadku osób prywatnych koszty są obliczane przy założeniu rocznego przebiegu na poziomie 15.000 km, 50% jazdy w trybie hybrydowym i 50% w trybie 100% elektrycznym.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close