MOTO

Grupa Renault przekazała Papieżowi unikalny model Dacii

Grupa Renault przekazała Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi w darze Dacię Duster 4×4 specjalnie przystosowaną do potrzeb papieża. Samochód został przekazany w dniu wczorajszym Ojcu Świętemu w Watykanie przez Christophe’a Dridiego, dyrektora generalnego Grupy Renault Romania i prezesa Automobile Dacia S.A. oraz Xaviera Martineta, dyrektora generalnego Grupy Renault Italy.
Grupa Renault podarowała Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi Dacię Duster 4×4 specjalnie przystosowaną do potrzeb papieża. Samochód został przekazany w dniu wczorajszym Ojcu Świętemu przez Christophe’a Dridiego, dyrektora generalnego Grupy Renault Romania i prezesa Automobile Dacia S.A. oraz Xaviera Martineta, dyrektora generalnego Grupy Renault Italy, podczas wizyty w rezydencji papieskiej w Watykanie.

„Papamobile” ma nadwozie w kolorze białym i beżowe wnętrze. Opracowany na bazie Dacii Duster egzemplarz ma 4,34 m długości i 1,80 m szerokości.

Modyfikacje zostały wykonane przez Dział Prototypów i zespół ds. Zamówień Specjalnych Dacii w Rumunii, we współpracy z firmą Romturingia specjalizującą się w zabudowach. Zaadaptowana wersja ma 5 miejsc i wyjątkowo wygodną tylną kanapę. Zastosowano w niej również wiele nietypowych rozwiązań oraz akcesoriów zaprojektowanych w celu dostosowania samochodu do potrzeb Watykanu, takich jak: duży otwierany dach, zdejmowana przeszklona nadbudówka, ułatwiające wsiadanie zawieszenie, obniżone o 30 mm w stosunku do wersji standardowej oraz liczne zewnętrzne i wewnętrzne wsporniki i uchwyty.

W „Papamobile” wykorzystano bogate doświadczenie konstrukcyjne Grupy Renault. Przekazany Watykanowi samochód z pewnością ułatwi przejazdy papieżowi Franciszkowi.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close