MOTO

Abarth zostaje oficjalnym samochodowym partnerem Dubai Autodrome

National Auto, wyłączny dystrybutor samochodów marek Fiat i Abarth w Dubaju i Emiratach Północnych i Dubai Autodrome, pierwszy w pełni zintegrowany kompleks sportów motorowych i rozrywki, podpisali umowę, na podstawie której włoska marka Abarth stała się „Oficjalnym Partnerem Samochodowym” autodromu w 2020 roku.

Przekształcanie produktu zwyczajnego w nadzwyczajny, by oferować najlepsze auta w segmencie małych samochodów sportowych, to misja Abartha, marki z logo Skorpiona, która od zawsze była synonimem wysokich osiągów i kultowego włoskiego stylu. National Auto jest przedstawicielstwem marki Abarth w Dubaju i Emiratach Północnych od 2018 roku i jest w pełni przygotowany, by dostarczać swoim Klientom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich limitowane edycje samochodów, pakiety na zamówienie, części zamienne i akcesoria, zapewniając im najwyższą jakość Abartha.

Ta wyjątkowa współpraca stanowi kolejny ważny hołd dla historii Abartha i 70. rocznicy powstania marki. W 1949 roku Carlo Abarth, po zakończonej karierze w wyścigach motocyklowych i samochodowych, wraz z Guido Scagliarinim założył firmę Abarth&C. Pierwszym wyprodukowanym pojazdem był 204 A, bazujący na Fiacie 1100. Od razu wygrał Mistrzostwa Sportowe 1100, a także Formułę 2. Oprócz wyścigów, firma zajęła się produkcją zestawów tuningowych, które poprawiały osiągi, moc i prędkość standardowych samochodów. W ciągu następnych dwóch dekad, samochody zmodyfikowane przez Carlo Abartha pod względem osiągów, odnosiły sukcesy w każdym konkursie i ustanowiły 10 rekordów świata, 133 rekordy międzynarodowe, ponad 10 000 zwycięstw na torze, a marka Abarth stała się synonimem sportu, tuningu i osiągów.
Połączenie Abartha z Fiatem nastąpiło w 1971 roku, wraz z przejęciem przez Fiata Abarth&C SpA. Pod kierownictwem Fiata, Abarth stał się działem wyścigowym Grupy Fiat i zaczął produkować najbardziej legendarne samochody sportowe w historii, w tym Fiata 124 Abarth Rally, 131 Abarth i Ritmo Abarth.

Dubai Autodrome.

Ukończony w 2004 roku, Dubai Autodrome był pierwszym, w pełni zintegrowanym i wielofunkcyjnym obiektem sportowo-rozrywkowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich działającym pod auspicjami FIA. 5,39-kilometrowy tor z sześcioma różnymi konfiguracjami, szkołą wyścigową, torami kartingowymi wewnątrz i na zewnątrz, Grandstand Retail Plaza, Motorsport Business Park, strefą VIP dla gości, to obiekt rozrywkowy, idealny na imprezy i spotkania firmowe. Położony 25 minut od centrum Dubaju, Dubai Autodrome to bezpieczny i monitorowany obiekt motoryzacyjny, który może pomieścić duże ilości osób, czy to jako lokalne miejsce spotkań towarzyskich, czy jako atrakcja turystyczna dla odwiedzających.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close
Close
Close