KARTINGROK Cup Poland

Upalny weekend w Słomczynie! – 2 ROK Cup Poland 2021

Za nami druga runda ROK Cup Poland 2021. Zawody odbywały się na Autodromie Słomczyn. Zanim przejdziemy do podsumowania wydarzeń z minionego weekendu, pragniemy życzyć szybkiego powrotu do zdrowia dwóm zawodnikom – Patrykowi Michalikowi z KRZ Motorsport oraz Tomkowi Cichorackiemu z Bambini Racing. Chłopaki, jesteście mega twardzielami i mamy nadzieję, że jak najszybciej zobaczymy Was w akcji!

W drugiej rundzie pucharu Roka wzięło udział 85 zawodników i zawodniczek w 4 kategoriach. Najwięcej kierowców rywalizowało w Mini Roku, gdzie format weekendu zakładał czasówkę w podziale na dwie grupy oraz wyścigi kwalifikacyjne w sobotę, a następnie dwa finały w niedzielę. Pozostałe kategorie (Baby, Junior oraz Senior) ścigały się w formacie: czasówka+4 wyścigi. Najmniej, bo siedem zgłoszeń, mieliśmy wśród Seniorów.

Baby Rok

Zwycięzcą drugiej rundy w kategorii Baby Rok został Michał Pomocki, który dokonał tego w świetnym stylu! Kierowca DSR w ośmiu wyścigach rozegranych dotychczas w tym sezonie zdobył 195 punktów na 200 możliwych – czapki z głów! Drugą lokatę zdobył Oleksandr Legenkyi z zespołu BORSCH Racing, a P3 wywalczył Mikołaj Gawlikowski z Bambini Racing. Walka o trzecie miejsce na pudle była zacięta do samego końca, bo dużą ochotę na tę lokatę mieli także Nikita Botte i Mateusz Wal!

1. Michał Pomocki (DSR Shifter Racing Team) – 95 pkt.
2. Oleksandr Legenkyi (BORSCH RACING) – 81 pkt.
3. Mikołaj Gawlikowski (Bambini Racing) – 53 pkt.
4. Nikita Botte (BORSCH RACING) – 48 pkt.
5. Mateusz Wal (CKT Racing) – 47 pkt.

Mini Rok

Rywalizacja w Mini Roku była w ten weekend szalenie emocjonująca, ale też niestety naznaczona przykrymi incydentami. W pierwszym finale do mety nie dojechało aż 9 z 32 kierowców, głównie na skutek sporej kolizji. Zanim jednak kierowcy wystartowali do niedzielnych finałów, kierowca Bambini Racing, Tomek Cichoracki, niestety złamał rękę podczas warm-upu… Niesamowicie pechowa sytuacja! Wyścig numer dwa niestety przyniósł jeszcze groźniej wyglądający wypadek z udziałem Patryka Michalika. Na szczęście wygląda na to, że Patryk dojdzie do siebie i potrzebuje do tego tylko trochę czasu. Trzymamy kciuki!

Tomasz Krzemiński (KRZ Motorsport) dla Karting Raport

„Był to bardzo groźny wypadek, ale na szczęście Patryk wraca już do zdrowia. Dziękujemy wszystkim, w tym również osobom z Automobilklubu Rzemieślnik, którzy dopilnowali by wspomóc służby medyczne. Patryk szybko trafił do dobrego szpitala w Warszawie, za co również bardzo dziękujemy.”

Przerwanie drugiego wyścigu na 3 okrążenia przed końcem sprawiło, że przyznano za niego połowę punktów. W ten weekend najszybszy w rywalizacji na torze był Rafał Paprota, który pokonał Franciszka Lassotę i Bruno Gryca. Tych dwóch zawodników stoczyło za to niesamowicie pasjonujący pojedynek o drugą lokatę – zadecydował jeden punkt! Jednocześnie całe podium zajęli reprezentanci Parolin Poland by WTR! Brawo! Marek Piórkowski uplasował się zaraz za pierwszą trójką, a 31,5 punktu i pozycję piątą ze Słomczyna wywiózł Maksymilian Rafalik.

1. Rafał Paprota (Parolin Poland) – 70 pkt.
2. Franciszek Lassota (Parolin Poland) – 57 pkt.
3. Bruno Gryc (Parolin Poland) – 56 pkt.
4. Marek Piórkowski (MK Racing Team) – 36 pkt.
5. Maksymilian Rafalik (ST Racing Maranello Polska) – 31,5 pkt.

Junior Rok

Bartosz Grzywacz był bardzo blisko zgarnięcia pełnej puli w ten weekend, czym mógł powtórzyć rezultat z pierwszej rundy. Tym razem jednak zawodnik AMO Racing Team w pierwszym biegu uległ swojemu koledze z zespołu, Aleksandrowi Wójcickiemu. Mimo tego Bartosz wygrał zawody w Słomczynie z imponującym dorobkiem 91 oczek, wyprzedzając drugiego Mateusza Piszczako i trzeciego Franciszka Hałatnika. Wspomniany zwycięzca pierwszego biegu, Aleksander Wójcicki, zajął czwartą lokatę. P5 należało w ten weekend do Oliwiera Kobieli z JR Racing.

1. Bartosz Grzywacz (AMO Racing Team) – 91 pkt.
2. Mateusz Piszczako (KRT Exprit Poland) – 65 pkt.
3. Franciszek Hałatnik (Jastrzębski Racing) – 55 pkt.
4. Aleksander Wójcicki (AMO Racing Team) – 49 pkt.
5. Oliwier Kobiela (JR Racing) – 38 pkt.

Senior Rok

Wśród Seniorów rywalizację w ten weekend zdominował Igor Lejko, który dopisał do swojego konta okrągłe 100 punktów za triumf we wszystkich czterech wyścigach. Zacięty bój o drugie miejsce z Michaliną Sabaj wygrał Kamil Grabowski, który okazał się lepszy o zaledwie 3 oczka. Zaraz za podium uplasował się Marcin Zając, a piątkę domknął Jakub Jarosz z dorobkiem 46 oczek.

1. Igor Lejko (AMO Racing Team) – 100 pkt.
2. Kamil Grabowski (TCMotorsport) – 69 pkt.