KARTINGROK Cup Poland

Pasjonujące zawody na Torze Poznań! – 4 ROK Cup Poland 2021

Pasjonujące zawody na Torze Poznań! – 4 ROK Cup Poland 2021

Zawodnicy ROK Cup Poland w miniony weekend rywalizowali w ramach czwartej rundy. Tym razem odwiedziliśmy Tor Poznań, a konkretnie jego kartingową nitkę. Do ścigania w czterech kategoriach stanęło niespełna 70 zawodników i zawodniczek. W Baby Roku widzieliśmy 19 kierowców. W wyścigach Mini Roka brało udział 23 zawodników. Na Torze Poznań zameldowało się także 20 juniorów oraz 7 seniorów. Dwa dni zawodów przyniosły nam bardzo interesujące rozstrzygnięcia i zawirowania w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii. Zapraszamy na podsumowanie czwartej rundy ROK Cup Poland!

 

Baby Rok

Mateusz Wal wygrał trzy z czterech wyścigów Baby Roka w ten weekend i pewnie sięgnął po triumf. Jego przewaga nad drugim, Błażejem Kostrzewą, wyniosła aż 20 punktów. Oleksandr Legenkyi z Ukrainy stanął na trzecim stopniu podium. Kacper Rajpold zameldował się na czwartej pozycji, a Michał Pomocki z 45 punktami skończył rundę w Poznaniu na P5. Kierowca DSR pozostaje liderem sezonu, ale jego przewaga stopniała.

Patronite

1. Mateusz Wal (CKT Racing) – 91 pkt.
2. Błażej Kostrzewa – 71 pkt.
3. Oleksandr Legenkyi (BORSCH RACING) – 64 pkt.
4. Kacper Rajpold (MG Racing Team) – 55 pkt.
5. Michał Pomocki (DSR Shifter Racing Team) – 45 pkt.

Mini Rok

Antoni Kosiba zgarnął wygraną w Mini Roku, zgarniając sensacyjną wygraną w pierwszym finale. Kierowca Bambini Racing przekroczył linię mety z przewagą 0,005 sekundy nad drugim kierowcą i 0,007 nad trzecim! W drugim finale obronił pozycję lidera przed Maksymilianem Rafalikiem i Adrianem Potępą, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów. Franciszek Lassota zgarnął czwarte miejsce. Bruno Gryc triumfował w finale numer dwa – niestety pierwszy bieg nie poszedł po jego myśli, ale świetny wynik z drugiego startu wystarczył na pozycję piątą.

1. Antoni Kosiba (Bambini Racing) – 70 pkt.
2. Maksymilian Rafalik (ST Racing Maranello Polska) – 64 pkt.
3. Adrian Potępa (Jastrzębski Racing) – 62 pkt.
4. Franciszek Lassota (Parolin Poland) – 59 pkt.
5. Bruno Gryc (Parolin Poland) – 50 pkt.

Junior Rok

W Junior Roku rywalizacja o zwycięstwo była bardzo zacięta, o czym świadczy niewielka różnica punktowa. Ostatecznie Yicheng Qu w czwartym wyścigu dojechał do mety na drugiej lokacie, co nawet przy zwycięstwie Jana Przyrowskiego dało mu triumf w zawodach – o zaledwie dwa punkty! Jakby walki było nam mało, starcie o trzecie miejsce również trzymało w napięciu do samego końca. Kinga Wójcik pokonała Franciszka Hałatnika dzięki lepszej czasówce. Mikołaj Kania zajął piąte miejsce, ale również stracił zaledwie 3 oczka do TOP3.

1. Yicheng Qu (JR Racing) – 85 pkt.
2. Jan Przyrowski (AMO Racing Team) – 83 pkt.
3. Kinga Wójcik (Jastrzębski Racing) – 49 pkt.
4. Franciszek Hałatnik (Jastrzębski Racing) – 49 pkt.
5. Mikołaj Kania (ACR) – 46 pkt.

Senior Rok

Wśród seniorów w Poznaniu triumfował Piotr Protasiewicz, dla którego były to pierwsze zawody ROK Cup Poland w tym sezonie. Drugą pozycję, 8 punktów za zawodnikiem D&D Motorsport Poland, zajął Igor Lejko. Kierowca AMO Racing Team znacznie zmniejszył stratę w klasyfikacji sezonu do Michaliny Sabaj, która tym razem uplasowała się na trzeciej pozycji. Michalinie pozostały trzy punkty przewagi w generalce – szykuje się nam pasjonująca batalia do samego końca sezonu! Marcin zając uplasował się na czwartym miejscu, a Jakub Jarosz na piątym.

1. Piotr Protasiewicz (D&D Motorsport Poland) – 88 pkt.
2. Igor Lejko (AMO Racing Team) – 80 pkt.
3. Michalina Sabaj (D&D Motorsport Poland) – 67 pkt.
4. Marcin Zając (D&D Motorsport Poland) – 58 pkt.
5. Jakub Jarosz (AMO Racing Team) – 45 pkt.


Karting na Rallypl – KLIK!
Karting na stronie internetowej PZM – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *