KARTINGKartingowe Mistrzostwa Polski

Mistrzowie kraju wyłonieni w ekscytującej walce! – 3 Kartingowe Mistrzostwa Polski 2021

Mistrzowie kraju wyłonieni w ekscytującej walce! – 3 Kartingowe Mistrzostwa Polski 2021

W miniony weekend na Kartodromie Bydgoszcz została rozegrana trzecia, finałowa runda Kartingowych Mistrzostw Polski 2021 oraz Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Poznaliśmy Mistrzów Polski w sześciu kategoriach: Baby Rok, Micro Max, Mini Rok, Mini Max, OK Junior oraz DD2 Max. Rywalizacja była zacięta, a rozstrzygnięcia zapadały niejednokrotnie dopiero na mecie ostatnich wyścigów!

Micro Max

Antoni Ociepa zanotował perfekcyjny weekend, zgarniając komplet zwycięstw i tytuł Mistrza Polski w kategorii Micro Max! Michal Soltys ze Słowacji zajął drugie miejsce w zawodach, jednak nie wziął udziału w pierwszej rundzie Mistrzostw, przez co zabrakło dla niego miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej. Wiktor Stalmach uzupełnił podium w Bydgoszczy, będąc jednym z czwórki zawodników walczących o tytuł II-go Wicemistrza Polski do ostatniego wyścigu! Zaszczyt zajęcia tej pozycji przypadł jednak Adamowi Proficzowi, który w Bydgoszczy wywalczył czwarte miejsce. Filip Kijanowski z Bambini Racing zakończył zmagania na bydgoskim kartodromie na piątej pozycji – a przewaga z poprzednich rund pozwoliła mu zgarnąć tytuł Wicemistrza Polski! Wielkie gratulacje dla wszystkich!

Klasyfikacja generalna Micro Max

1. Antoni Ociepa (KRK Racing) – 238 pkt.
2. Filip Kijanowski (Bambini Racing) – 178 pkt.
3. Adam Proficz (Evo Kart Poland) – 158 pkt.
4. Amelia Wyszomirska (SUPERSONIC RACING) – 149 pkt.
5. Wiktor Stalmach (Bambini Racing) – 148 pkt.

Patronite

Baby Rok

Mateusz Wal do samego końca podtrzymał imponującą passę, która osiągnęła 8 wygranych wyścigów z rzędu! To oczywiście zapewniło mu tytuł Mistrza Polski w kategorii Baby Rok – brawo! Michał Pomocki zostaje Wicemistrzem kraju, kończąc każdy wyścig w Bydgoszczy na drugiej lokacie. Bezpośrednią walkę o trzecie miejsce na koniec sezonu między Szymonem Łykowskim i Błażejem Kostrzewą wygrał ten pierwszy – chociaż to Błażej wywalczył trzecią lokatę w Bydgoszczy, a Szymon był czwarty. Adam Bryła z Bambini Racing zanotował bardzo dobry weekend i wspiął się na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej Kartingowych Mistrzostw Polski.

Klasyfikacja generalna Baby Rok

1. Mateusz Wal (CKT Racing) – 277 pkt.
2. Michał Pomocki (DSR Shifter Racing Team) – 230 pkt.
3. Szymon Łykowski (MK Racing Team) – 207 pkt.
4. Błażej Kostrzewa – 149 pkt.
5. Adam Bryła (Bambini Racing) – 102 pkt.

Kartingowe Mistrzostwa Polski
RaceMedia

Mini Max

Borys Łyżeń obronił przewagę z dwóch poprzednich rund i został Mistrzem Polski w kategorii Mini Max! Kierowca KRZ Motorsport w Bydgoszczy uplasował się na P5. Jedno oczko przed nim zawody zakończył Jan Meissner. Pierwszą trójkę stanowili z kolei, licząc od triumfatora zmagań – Franciszek Belusiak, Adam Sydor i Franciszek Sulima. Rywalizacja w klasyfikacji generalnej cyklu była niesamowicie zacięta do ostatniej chwili – żadnemu z kierowców nie udało się zdobyć znacząco większej liczby punktów niż bezpośrednim rywalom.

Klasyfikacja generalna Mini Max

1. Borys Łyżeń (KRZ Motorsport) – 208 pkt.
2. Adam Sydor (KRK Racing) – 190 pkt.
3. Franciszek Belusiak (KRK Racing) – 167 pkt.
4. Franciszek Sulima (KRZ Motorsport) – 153 pkt.
5. Franciszek Cegielski (Bambini Racing) – 149 pkt.

Mini Rok

Franciszek Lassota w Bydgoszczy wygrał oba wyścigi finałowe, czym zapewnił sobie koronę Mistrza Polski 2021 w Mini Roku! To był doskonały weekend kierowcy Parolin Poland, który wyprzedził Maksymiliana Rafalika o 6 punktów – kierowca ST Racing Maranello Polska był w ten weekend trzeci. Rafał Paprota zajął drugą pozycję w zawodach, jednak wystarczyło to tylko na czwarte miejsce w generalce. Drugi Wicemistrz Polski, czyli Aleksander Jeleń, w Bydgoszczy był siódmy. Marek Piórkowski, czwarty w Bydgoszczy, zrównał się punktami w generalce z Rafałem Paprotą. O wyższym miejscu kierowcy Parolin Poland zadecydowała większa ilość lepszych miejsc.

Klasyfikacja generalna Mini Rok

1. Franciszek Lassota (Parolin Poland) – 224 pkt.
2. Maksymilian Rafalik (ST Racing Maranello Polska) – 218 pkt.
3. Aleksander Jeleń (Bambini Racing) – 160 pkt.
4. Rafał Paprota (Parolin Poland) – 153 pkt.
5. Marek Piórkowski (MK Racing Team) – 153 pkt.

OK Junior

W Bydgoszczy Filipa Niewiadomskiego mocno gonił Bartosz Grzywacz, który przed finałowymi zawodami KMP zmienił zespół, przechodząc z AMO Racing Team do JR Racing. Kierowca z Krakowa wygrał cztery wyścigi, jednak Filip Niewiadomski mądrze zarządzał przewagą i zgarnął drugą lokatę w zawodach – stawiając równocześnie kropkę nad „i” w swojej pogoni za tytułem Mistrza Polski OK Junior! Bardzo dobry weekend zanotował Mikołaj Kania, stając na trzecim stopniu podium. Wcześniejsza część sezonu nie była jednak dla niego tak dobra i kierowca ACR zakończył zmagania pod koni

Kartingowe Mistrzostwa Polski
RaceMedia

ec pierwszej dziesiątki. Piąty zawodnik KMP – Iwo Beszterda, uplasował się w Bydgoszczy na miejscu czwartym. Drugi Wicemistrz Polski OK Junior, Yicheng Qu, znalazł się na 9 lokacie w klasyfikacji zawodów, a Łukasz Grabowski był szósty.

Klasyfikacja generalna OK Junior

1. Filip Niewiadomski (KRZ Motorsport) – 202 pkt.
2. Bartosz Grzywacz (JR Racing) – 178 pkt.
3. Yicheng Qu (JR Racing) – 136 pkt.
4. Łukasz Grabowski (KRZ Motorsport) – 131 pkt.
5. Iwo Beszterda (Parolin Poland) – 114 pkt.

DD2 Max

Sebastian Janczewski i Kacper Siemiątkowski stoczyli pasjonujący pojedynek o zwycięstwo w zawodach, gdzie o wyższości nowego Mistrza Polski nad kierowcą Wyrzykowski-Motorsport zadecydował wyłącznie lepszy rezultat w czasówce! Karol Kręt, zajmując trzecią pozycję w Bydgoszczy, zabezpieczył sobie tytuł Wicemistrza Polski DD2 Max. Daniel Zając i Mariusz Nowicki odpowiednio zajęli pozycje numer cztery i pięć – zarówno w klasyfikacji indywidualnej zawodów, jak i w generalce cyklu Kartingowych Mistrzostw Polski!

Klasyfikacja generalna DD2 Max

1. Sebastian Janczewski (SMART RACING TEAM) – 285 pkt.
2. Karol Kręt (Birel Art Poland) – 211 pkt.
3. Kacper Siemiątkowski (Wyrzykowski-Motorsport) – 192 pkt.
4. Daniel Zając (D&D Motorsport Poland) – 137 pkt.
5. Mariusz Nowicki (Wyrzykowski-Motorsport) – 123 pkt.

Kartingowe Mistrzostwa Polski
RaceMedia

Karting na Rallypl – KLIK!
Karting na stronie internetowej PZM – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *