AKTUALNOŚCIKARTING

Kacper Turoboyski kończy sezon 2020 z pucharami i nowym sponsorem!

Kacper Turoboyski kończy sezon 2020 z pucharami i nowym sponsorem!

W tym roku Kacper Turoboyski pokonał całą masę kilometrów na torze. Kartingowy sezon 2020 był inny niż wszystkie, a wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. Zawodnik Bambini Racing i podopieczny Rallypl powiększył w tym sezonie liczbę pucharów na półce. Nie obyło się jednak bez trudnych momentów. Teraz wróćmy do początku. Otwarcie sezonu odsunęło się aż do połowy czerwca, kiedy to w Poznaniu został rozegrany ROTAX Bonus Cup. Była to rozgrzewka przed oficjalnym startem sezonu. Turbo otworzył rok w bardzo dobrej dyspozycji i zwyciężył w kategorii Mini Max.

Najcięższe dla Kacpra oraz jego taty i mechanika – Pawła, były rundy Kartingowych Mistrzostw Polski. Kacper startował w dwóch kategoriach jednocześnie. Po trzech rundach rozegranych w Słomczynie, Bydgoszczy i Poznaniu Turbo zgarnął tytuł wicemistrza Polski w Mini Roku, a w Mini Maxie uplasował się na pozycji czwartej.

Kacper Turoboyski
RaceMedia

Kacper Turoboyski w drugiej części sezonu

Rundy KMP były wliczane do klasyfikacji generalnej Roka i Rotaxa, jednak do rozegrania pozostały jeszcze odpowiednio, cztery i trzy rundy. W generalce ROK Cup Poland zawodnik Bambini Racing zajął miejsce trzecie. Za to w Rotax Max Challenge Poland Turbo nie dał szans rywalom i zwyciężył serię, zdobywając jednocześnie bilet na Rotax Grand Finals! Jest to prestiżowa impreza – Finał Światowy serii Rotax. W październiku Kacper pojawił się na torze Franciacorta we Włoszech, gdzie wystartował w Rok Cup Superfinal. Po udanej czasówce i wyścigach kwalifikacyjnych Turbo zapewnił sobie awans do ścisłego finału. W finale tuż po starcie doszło do kontaktu z rywalem, który niestety pozbawił Kacpra szans na dobrą lokatę.

Podsumowując – sezon 2020 zamyka się dla Kacpra trzema miejscami na podium w klasyfikacjach generalnych, zdobytymi dwoma biletami na finały światowe oraz całą masą trofeów z poszczególnych zawodów. To jednak jeszcze nie koniec! W styczniu Kacpra czeka jeszcze start w finale światowym Rotaxa, w którym z pewnością będzie jednym z faworytów! W imieniu Kacpra dziękujemy wszystkim partnerom, całemu zespołowi Bambini Racing, niezastąpionemu mechanikowi i wspaniałemu tacie, wszystkim kibicom, a także rywalom i kolegom z toru za świetną rywalizację w minionym sezonie. Dziękujemy również kibicom za doping i śledzenie kariery młodego kierowcy!

Nowy sponsor Turbo – Trans Polonia Group!

TPG Trans Polonia Group będzie partnerem Kacpra w sezonie 2021! TPG jest międzynarodowym operatorem transportowo-logistycznym, świadczącym usługi w zakresie transportu drogowego. Ogromnie dziękujemy za docenienie sukcesów Kacpra oraz okazane zaufanie. Kacper z pewnością da z siebie wszystko by godnie reprezentować barwy TPG! ?

Kacper Turoboyski
RaceMedia

 


Kacper Turoboyski na Facebooku – KLIK!
Kacper Turoboyski na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close