KARTINGWYŚCIGI

Finał serii kartingowej Rok Cup Poland – najlepsi pojadą do Włoch

W miniony weekend na Torze Poznań” odbyła się finałowa runda serii kartingowej Rok Cup Poland. Ostatnie w tym roku zawody wyłoniły najlepszych Rokkersów sezonu i zdobywców biletów na światowy finał Rok Cup Superfinal 2019. Czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach zajęli zawodnicy nominowani do Akademii ORLEN Team.

Szósta, finałowa seria zawodów kartingowych Rok Cup Poland została rozegrana w dniach 31 sierpnia – 1 września. Rywalizacja na „Torze Poznań” przesądziła o wynikach klasyfikacji generalnej całego cyklu. Najlepsi zawodnicy sezonu zostali również nagrodzeni biletami – przepustkami na światowy finał Rok Cup Superfinal, dzięki którym będą mogli rywalizować o zwycięstwo z najlepszymi kartingowcami z całego świata.

Na starcie ostatniej serii pojawiło się niemal 100 uczestników, co oznacza rekord frekwencji Rok Cup ORLEN Team, których w tym roku było 15. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań, otrzymali oni opony ufundowane przez PKN ORLEN.

Zwycięzcą finałowej rundy w kategorii Baby Rok okazał się Iwo Beszterda, który w klasyfikacji generalnej stanął na ostatnim stopniu podium, za Markiem Piórkowskim i Rafałem Paprotą. W kategoriach Mini Rok i Senior Rok GP w Przeźmierowie najlepsi byli Maciej Gładysz i Kacper Nadolski, którzy odnieśli także triumf w „generalce”. Wysoką formę wśród nominowanych do Akademii ORLEN Team w tych kategoriach  zaprezentowali również Piotr Czaja i Bartosz Grzywacz, laureaci drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej kategorii Mini Rok oraz Franciszek Palmirski, zdobywca drugiego miejsca wśród zawodników kategorii Senior Rok. Równie imponujące wyniki zdobyli też triumfujący w szóstej rundzie w kategorii Junior Rok GP, Gustaw Wiśniewski Kamil Grabowski i Olaf Tyrakowski, którzy w niedzielę wyprzedzili najlepszych zawodników sezonu: Karola Czepiela i Piotra Protasiewicza. Najlepszym „Shifterem” niedzielnych zawodów okazał się Filip Wójcik, który na podium klasyfikacji generalnej stanął tuż za Hubertem Kowalczykiem i Mariuszem Szymczakiem. Wśród nominowanych do Akademii ORLEN Team znaleźli się też zdobywcy 4,5 i 6 miejsca klasyfikacji generalnej w kategorii Mini Rok: Franciszek Czapla, Jerzy Glac i Franciszek Liszka, który podczas niedzielnej rywalizacji uplasował się na drugim stopniu podium.

Wszystkich zwycięzców nagrodzono pucharami i dyplomami. Dodatkowo najlepsi otrzymali także przepustki na Rok Cup Superfinal 2019, który odbędzie się 12 października na słynnym torze South Garda Karting we włoskim Lonato. Na światowy finał serii pojadą: Maciej Gładysz, Piotr Czaja, Bartosz Grzywacz, Karol Czepiel, Piotr Protasiewicz, Kacper Nadolski, Franciszek Palmirski, Hubert Kowalczyk, Mariusz Szymczak i Igor Lejko.