KARTINGROTAX Max Challenge Poland

Dominacja Bambini Racing i Wyrzykowski-Motorsport! – 3 ROTAX Max Challenge Poland 2021

Trzecia runda ROTAX Max Challenge Poland w sezonie 2021 przeszła już do historii. Tym razem najlepsi polscy kierowcy kartingowi ścigali się na bydgoskim kartodromie nieopodal rzeki Brdy. Standardowo dla tego obiektu, ściganie oglądaliśmy w piątek i sobotę, a nie tak jak zazwyczaj – w sobotę i niedzielę. Kierowcy wzięli udział w czasówce, a później w czterech wyścigach finałowych. Łącznie na starcie oglądaliśmy 86 zawodników i zawodniczek. Najliczniejszą kategorią ponownie był Mini Max, z 23 uczestnikami zawodów. Najmniej liczne wyścigi oglądaliśmy wśród seniorów, gdzie jednocześnie ścigała się siódemka zawodników.

Micro Max

Ponownie wszystkie trzy miejsca na podium przypadły reprezentantom Bambini Racing. Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł Wiktor Stalmach, triumfator dwóch wyścigów. Oba sobotnie biegi wygrał za to drugi w klasyfikacji – Tomek Cichoracki. Lider klasyfikacji generanej, Marcel Rudnicki, ponownie wywozi podium z rundy ROTAX Max Challenge Poland. Wyścigi w Micro Maxie jak zawsze stały na wysokim poziomie pod względem rywalizacji o zwycięstwo.

1. Wiktor Stalmach (Bambini Racing) – 81 pkt.
2. Tomasz Cichoracki (Bambini Racing) – 69 pkt.
3. Marcel Rudnicki (Bambini Racing) – 64 pkt.
4. Antoni Ociepa (KRK Racing) – 59 pkt.
5. Jan Stencel (Ernst Racing) – 54 pkt.

Mini Max

Zawody w kategorii Mini Max padły łupem Patryka Michalika, triumfatora jednego wyścigu. Drugi był Rostislaw Kostyna z JR Racing, także triumfujący w jednym z czterech biegów. Jan Meissner po bezbłędnym piątku, gdzie wygrał oba wyścigi, w sobotę zaliczył duże straty i spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji zawodów. Bardzo blisko za nim uplasowali się m.in. czwarty Oliwier Chłopek i piąty Alan Kluza.

1. Patryk Michalik (KRZ Motorsport) – 81 pkt.
2. Rostislaw Kostyna (JR Racing) – 76 pkt.
3. Jan Meissner (MG Racing Team) – 52 pkt.
4. Oliwier Chłopek (Wyrzykowski-Motorsport) – 46 pkt.
5. Alan Kluza (KRK Racing) – 42 pkt.

Junior Max

Wśród juniorów najlepszy okazał się Colin Ważny. Dawid Aulejtner uplasował się zaraz za nim, a Karol Kamiński dopełnił dzieła Wyrzykowski-Motorsport! Tutaj, tak samo, jak w Micro, całe podium kategorii padło łupem jednej ekipy. Dla zespołu Marka Wyrzykowskiego była to pierwsza taka okazja w sezonie. Filip Niewiadomski zakończył zawody na czwartej pozycji, a Oliwier Kobiela na piątej.

1. Colin Ważny (Wyrzykowski-Motorsport) – 95 pkt.
2. Dawid Aulejtner (Wyrzykowski-Motorsport) – 81 pkt.
3. Karol Kamiński (Wyrzykowski-Motorsport) – 60 pkt.
4. Filip Niewiadomski (KRZ Motorsport) – 55 pkt.
5. Oliwier Kobiela (JR Racing) – 47 pkt.

Senior Max

Franciszek Palmirski, w swoim pierwszym starcie w kategorii seniorskiej w tym sezonie ROTAX Max Challenge Poland, zgarnął trzy zwycięstwa w wyścigach i stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach. Na drugiej lokacie uplasował się Tymoteusz Ksiądz, który wyrwał jeden triumf Franciszkowi Palmirskiemu. Piotr Borowczyk zakończył zmagania na trzeciej pozycji. Michał Bartoszuk pokonał Adriana Łabudę w walce o czwarte miejsce – co ciekawe, tylko ci dwaj kierowcy kończyli wyścigi w ten weekend na pozycjach 4 i 5.

1. Franciszek Palmirski (JR Racing) – 91 pkt.
2. Tymoteusz Ksiądz (Ernst Racing) – 81 pkt.
3. Piotr Borowczyk (Ernst Racing) – 72 pkt.
4. Michał Bartoszuk (MG Racing Team) – 50 pkt.
5. Adrian Łabuda (46 Team) – 46 pkt.

DD2 Max

Sebastian Janczewski zgarnął pewne zwycięstwo w kategorii DD2 Max po wygraniu wszystkich wyścigów. Z kolei o tym, że to Dawid Maślakiewicz, a nie Karol Kręt zajął drugie miejsce – zadecydowała lepsza czasówka w wykonaniu kierowcy 46 Team. Dawid pokonał w piątek jedno okrążenie Kartodromu Bydgoszcz w czasie 43.405, podczas gdy Karolowi ta sztuka udała się w 43.464 sekundy. Kacper Siemiątkowski zakończył zmagania na czwartej lokacie, a Daniel Zając był piąty.

1. Sebastian Janczewski (SMART Racing Team) – 100 pkt.
2. Dawid Maślakiewicz (46 Team) – 72 pkt.
3. Karol Kręt (K-Dyno Kart) – 72 pkt.
4. Kacper Siemiątkowski (Wyrzykowski-Motorsport) – 52 pkt.
5. Daniel Zając (D&D Motorsport Poland) – 44 pkt.

DD2 Masters

Wśród „Mastersów” bezkonkurencyjny był Daniel Zając, triumfator czterech wyścigów. Marek Zbigniew uplasował się na drugiej lokacie z dorobkiem 72 punktów. Tomasz Wilczyński w bardzo zaciętej batalii o trzecie miejsce pokonał o dwa punkty Kyrylo Biryuka. Sławomir Wesołowski zakończył trzecią rundę ROTAX Max Challenge Poland na 5 miejscu.

1. Daniel Zając (D&D Motorsport Poland) – 100 pkt.