GSMPPRASOWEWyścig Magura Małastowska 2019WYŚCIGIWYŚCIGI GÓRSKIE

Szymon Łukaszczyk wyścigiem w Magurze wraca do rywalizacji

Szymon Łukaszczyk wyścigiem w Magurze wraca do rywalizacji

Szymon Łukaszczyk wynikiem w pierwszej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie mógł w lepszym stylu rozpocząć swojego kolejnego sezonu. Po dwóch wygranych podjazdach wyścigowych pewnie sięgnął po zwycięstwo i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. Niestety w niedzielę wyjeżdżał z Bieszczad w diametralnie innym nastroju, ponieważ jego Mitsubishi Lancer Evo V wrócił do siedziby AMS Stopka Race & Rally Car Service z mocno uszkodzonym przodem.

Przygoda z drugiego weekendu maja to już historia, a 6. Wyścigu Górskim Magura Małastowska zakopiański kierowca wraca w pełnej gotowości do walki. Mimo ukończenia tylko jednej rundy w Załużu Szymon Łukaszczyk zajmuje drugie miejsce ze stratą zaledwie sześciu punktów, więc już w ten weekend może walczyć o powrót na fotel lidera.

W Małastowie zjawi się cała czołówka, która przy słonecznej, sprzyjającej pogodzie będzie walczyć nie tylko o zwycięstwo, a także o nowy rekord trasy. Z pewnością warto ten weekend zarezerwować dla wyścigów górskich. Początek rywalizacji już w najbliższą sobotę i niedzielę, pomiędzy 22 i 23 czerwca.   

Szymon Łukaszczyk:

Bieszczadzki Wyścig Górski drugi rok z rzędu nie szczędził nam przygód, ale mocno wierzę w to, że Magura ponownie okaże się szczęśliwa.  To właśnie tutaj w zeszłym sezonie nie tylko zdobyliśmy pierwsze punkty, ale przede wszystkim finiszując dwa razy na podium pokazaliśmy, że w rozwijanym wspólnie z AMS Stopka Race & Rally Car Service projekcie drzemie ogromny potencjał.

Niestety przygoda z Załuża zmusiła nas do tego, żeby czas pomiędzy wyścigami przeznaczyć przede wszystkim na naprawienie, Mitsubishi, a nie wprowadzanie kolejnych planowanych modyfikacji. Plan zakładał, że będziemy już trochę bliżej celu, ale to nie zmienia naszego bojowego nastawienia.

Strata punktowa nie jest duża, więc nasza sytuacja w klasyfikacji wygląda całkiem dobrze. Na drugi wyścigowy weekend czołówka stawi się w komplecie, więc zapowiada się naprawdę piękna walka, a my zrobimy wszystko, żeby  drugą wizytę w Małastowie ponownie zamienić na sportowy sukces.

Na zakończenie mogę z zadowoleniem powiedzieć, że w najbliższy weekend poszerzy się grono naszych partnerów. Barwy firm  IGLOO (producenta sprzętu chłodniczego dla branży spożywczej) oraz MILOO Lighting (jedna z wiodących polskich firm zajmujących się produkcją oświetlenia LED) pojawią się na naszym Lancerze obok Tatra Invest, AMS Stopka Race & Rally Car Service, 4Turbo, iRace i Buchti.pl Promotion. Wzmocnionym składem zapraszamy Was wszystkich w najbliższy weekend na wyścigowe święto do Małastowa.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close