GSMPGSMP: Czarna Góra 2019WYŚCIGIWYŚCIGI GÓRSKIE

Szymon Łukaszczyk przed Wyścigiem Czarna Góra – debiut na wagę tytułu

Kierowcy i zespoły Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski przygotowują się do przedostatniego weekendu wyścigowego w sezonie 2019. W dniach 6 – 8 września na kibiców motorsportu czekają wyjątkowe emocje. W weekend mogą się rozstrzygnąć losy walki o kilka tytułów mistrzowskich, jednak przede wszystkim, ważne jest miejsce, w którym rozegra się walka o punkty. Po trzech sezonach przerwy i wielu staraniach organizatorów, do kalendarza GSMP, wraca trasa w Siennej. Dla wielu zawodników będzie to więc pierwsza okazja do zmierzenia się z Czarną Górą.

Do debiutu przygotowuje się również Szymon Łukaszczyk, aktualny lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Dla Zakopiańczyka ten weekend może okazać się jednym z najważniejszych momentów w dotychczasowej karierze. Dzięki 7 wygranym rundom i wypracowaniu aż 50 punktów przewagi, może zapewnić sobie tytuł Mistrza Polski. Kluczowy będzie jednak wynik wywalczony w Czarnej Górze, ponieważ w puli pozostaje do zdobycia jeszcze 80 oczek. Po trzech zwycięstwach z rzędu, odniesionych w Banovcach i Sopocie, Szymon Łukaszczyk będzie w ten weekend w ścisłym gronie faworytów

W 11. i 12. rundzie do rywalizacji stanie w sumie 50 zawodników, którzy aż dziewięciokrotnie ruszą z linii startu w Siennej, na Przełęcz Puchaczówka. Listę zgłoszeń otwierają Szymon Łukaszczyk i Mitsubishi Lancer Evo V AMS.

Szymon Łukaszczyk: – Specyfikę trasy w Siennej znam tylko z onboardów, ale cieszę się na to nowe wyzwanie i że ten wyścig wraca do kalendarza. Słyszałem o konfiguracji trasy wiele pozytywnych opinii sprzed lat. Na pewno zapowiada się, że będzie szybko, zwłaszcza w dolnej partii i bardziej technicznie bliżej mety. Czarna Góra będzie najkrótszą trasą tego sezonu, ale to daje jeszcze mniejszy margines błędu i kibicom da jeszcze większe widowisko. Na cztery rundy przed końcem sezonu, jesteśmy blisko tytułu i zrealizowania najważniejszego celu. Wszystko może rozstrzygnąć się już w ten weekend, ale wiem, że rywale nie ułatwią nam tego zadania. Zostawiamy to jednak na drugim planie i przede wszystkim przyjedziemy na Sienną po jak najlepszy wynik, żeby podtrzymać dobrą passę.

 Samochód, zespół i kierowca zwarci i gotowi do startu w Czarnej Górze, więc zapraszamy na najbliższy weekend do kibicowania i świętowania powrotu wyścigu w Siennej. Wspólnie z Tatra Invest, AMS Stopka Race & Rally Car Service, 4Turbo, Buchti.pl Promotion, IGLOO, MILOO Lighting, TimeCare oraz iRace liczymy na Wasze mocno zaciśnięte kciuki!

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close