GSMP

Świetny występ zespołu BorgWarner Polish Racing Team w Limanowej!

Świetny występ zespołu
BorgWarner Polish Racing Team w Limanowej!

BorgWarner Polish Racing Team zaliczył świetny występ podczas 12. Wyścigu Górskiego Limanowa “Przełęcz pod Ostrą”. 7 i 8 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, zaliczana również do europejskiego czempionatu okazała się dla obu kierowców bardzo udana. Bardzo dobrze przygotowane samochody, a także świetna dyspozycja obu kierowców pozwoliły ukończyć wszystkie podjazdy na wysokich pozycjach. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski właśnie minęły półmetek, do końca sezonu pozostało już tylko 3 wyścigi, a najbliższy odbędzie się w Sopocie.

Tak swój występ w Limanowej podsumował Karol

“Zawody według mnie bardzo udane, oba nasze samochody przejechały bezawaryjnie do mety ze świetnymi wynikami. Sobotni dzień udało mi się ukończyć na 3 miejscu w gr 2 i 8 w klasyfikacji generalnej.

Na niedzielę mocno poszaleliśmy z ustawieniami samochodu i był to strzał w dziesiątkę, pogoda była dość loteryjna, jednak trafiliśmy z oponami. Udało się przyspieszyć o 1 sek na kilometrze i uplasować się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej samochodów z dachem tuż przed bardzo utalentowanym, młodym Piotrem Parysem, jak również Mariuszem Stecem i Waldemarem Kluzą. Pomimo nauki samochodu i nieustannej pracy przy ustawieniach występ w Limanowej zaliczam do jednego z najbardziej udanych ze wszystkich moich startów i mam nadzieję, że pech minął i uda nam się utrzymać tak dobre tempo do końca sezonu.
Widzimy się już niebawem w Sopocie !”

Karol sobotnie zmagania ukończył na pozycji 8 w klasyfikacji generalnej oraz pozycji 3 w grupie 2, natomiast w niedzielne wyniki to pozycja 4 w klasyfikacji generalnej oraz pozycja 2 w grupie.

Szymon również jest bardzo zadowolony z weekendu

“Jestem bardzo zadowolony z całego weekendu. Najbardziej cieszy mnie to, że oba samochody są na mecie, z bardzo dobrymi wynikami. Ja zająłem dziś (niedziela przyp. red.), tak samo jak wczoraj 2 miejsce w klasie 3a co mnie na ten moment bardzo satysfakcjonuje, ponieważ kolega Parys na dzień dzisiejszy jest poza zasięgiem, ale cieszę się, że wyprzedziłem Sebastiana Steca, Kubę Ulanowskiego którzy też pokazują naprawdę szybką jazdę, dzięki czemu jest się z kim ścigać. Miałem trochę szczęścia na tych zawodach, bo na ostatnim podjeździe wyścigowym, na mecie wpadł mi hamulec w podłogę, trochę się przestraszyłem. Szczęście w nieszczęściu, był to ostatni podjazd wyścigowy, teraz popatrzymy co się dokładnie stało, prawdopodobnie zagotowałem płyn hamulcowy. Przed sopotem na pewno musimy to dokładnie sprawdzić i przygotować chłodzenie układu. Musimy też zwrócić uwagę na chłodzenie silnika, ponieważ w dalszym ciągu się przegrzewa.”

Ostatecznie Szymon w sobotę zameldował się na mecie na miejscu 6 w klasyfikacji generalnej oraz na miejscu 2 w klasie 3a. Niedzielne ściganie ukończył na miejscu 8 w klasyfikacji generalnej oraz ponownie na miejscu 2 w swojej klasie.

Głównym sponsorem zespołu jest firma BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają firmy Autorace i CustomTechnology. Bieżące informacje o przygotowaniach, startach i wynikach zespołu możecie śledzić na oficjalnej stronie na FB: https://www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam