GSMPGSMP: Czarna Góra 2019WYŚCIGIWYŚCIGI GÓRSKIE

Ratajczyk i Szcześniak we wspólnym starcie w Czarnej Górze

Ratajczyk i Szcześniak we wspólnym starcie w Czarnej Górze 

Zaledwie tydzień po fantastycznej dla Jędrzeja Szcześniaka (2. miejsce) rundzie Audi R8 LMS Cup na czeskim Autodromie Most zespół Daftracing przenosi się na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Do rywalizacji w górach wraca kierowca Audi R8 LMS GT4, który na swój gościnny start w tym roku wybrał Wyścig Górski Czarna Góra. Jędrzej poprowadzi dobrze znanego kibicom górskich wyścigów Volkswagena Golfa Cup, którego oglądaliśmy 2 lata temu w Sopocie.

W drugim samochodzie Daftracing zobaczymy rzecz jasna aktualnego mistrza Polski – Michała Ratajczyka, który bierze udział w pełnym sezonie GSMP 2019. Kierowca Mitsubishi Lancera Evo X cieszy się z powrotu Wyścigu Górskiego Czarna Góra do kalendarza po 3-letniej przerwie, bowiem ma z nim świetne wspomnienia. To właśnie tutaj „Rataj” rozpoczynał swoją karierę z GSMP, kiedy w swoim debiucie wygrał N-grupę za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX.

Michał Ratajczyk: – W Wyścigu Górskim Czarna Góra będziemy reprezentować barwy Daftracing wspólnie z Jędrzejem Szcześniakiem. Wiele osób pytało się, czy w tym roku pojawimy się na dwa samochody i wybór padł właśnie na Sienną. Mam świetne wspomnienia z tym wyścigiem i cieszę się, że po 3 latach przerwy wraca od w końcu do kalendarza GSMP. To trasa, na której debiutowałem w zawodach rangi mistrzostw Polski i wygrałem wtedy N-grupę za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX. Mam więc sporo onboardów do analizy i już nie mogę się doczekać tego startu. Zapraszamy bardzo serdecznie do naszego serwisu, gdzie będziemy czekać na was wspólnie z Jędrzejem Szcześniakiem. Do zobaczenia i Forza Daftracing!

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę – do końca sezonu 2019 pozostały tylko dwa wyścigowe weekendy, czyli cztery rundy GSMP. Licząca 2770 metrów trasa (Droga Wojewódzka 392) ma różnicę poziomów ponad 200 metrów (7,3% wzniosu). Etoll Wyścig Czarna Góra będzie 11. i 12, rundą GSMP. Jednocześnie będzie to 25 wyścigowy weekend rangi Mistrzostw Polski, organizowany przez AZK, a niedzielna runda będzie 50–tym wyścigiem organizowanym przez kłodzki klub.

Grupa E-1 w której zgłoszony jest Michał Ratajczyk będzie najliczniej reprezentowaną w trakcie najbliższego weekendu. Wśród rywali kierowcy Daftracing znaleźli się m. in. Tomasz Myszkier (Skoda Fabia WRC), czy Gabriel Kubit (Honda Integra), jednak nasz zawodnik ma ambicje by powalczyć z kierowcami mocniejszych maszyn, takimi jak Andrzej Szepieniec, Waldemar Kluza, czy Szymon Łukaszczyk.

Zawody rozpoczną się w piątek 6 września Odbiorem Administracyjnym, Badaniem Kontrolnym i obowiązkową odprawą kierowców. Wszystko odbywać się będzie na terenie Czarna Góra Resort. Podczas weekendu zawodników czeka 9 podjazdów; w sobotę 7 września: 3 podjazdy treningowe i 2 wyścigowe, w niedzielę 8 września: 2 podjazdy treningowe i 2 wyścigowe.

Starty Michała Ratajczyka i zespołu Daftracing w sezonie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019 są możliwe dzięki wsparciu partnerów: Daftcode, Daftcafe, 7motorsport, Automobilklub Królewski, Ravenol, Opony do Sportu, renowacjafelg.pl, Kaszynski transport, KTL (Kaszynski Transport Logistyka), Buchcar, MPBS, Eventproplus, Warterracing, Tenzi, Inter Cars Tuning, myjnia.pro, Hyland oraz Perun Turbo. 

Wyniki Online wraz z widokiem z rozstawionych na trasie kamer śledzić będzie można na stronach www.wysciggorski.pl , www.wyniki-online.pl, www.gsmp.pzm.pl, podobnie jak podczas poprzednich edycji relacji słuchać będzie można w Radio Wyścigowym, na częstotliwości 100,3 FM.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close