GSMPPRASOWEWyścig Magura Małastowska 2019WYŚCIGIWYŚCIGI GÓRSKIE

Marcin Górny w wyścigach górskich – weekend w Magurze z nowym samochodem i nowym wyzwaniem

Marcin Górny w wyścigach górskich – weekend w Magurze z nowym samochodem i nowym wyzwaniem

Marcin Górny nadal walczy o powrót do regularnego ścigania, ale przerwa w rajdach otworzyła przed reprezentantem Automobilklubu Beskidzkiego szansę na nowe sportowe wyzwanie. Po ponad 70 rajdach i gościnnym starcie w terenowym pucharze Dacii Duster, w końcu nadszedł czas na zmierzenie się z wyścigowymi podjazdami. Wybór padł na Magurę Małostowską, a już w ten weekend (22 – 23 czerwca)  kibice zobaczą debiut Marcina nie tylko w nowej dyscyplinie, ale także za kierownicą nowego wyjątkowego samochodu.

Charakterystyczne złoto-czarne barwy, które pojawiły się w sezonie 2018 na Fordzie Fiesta R200 w Magurze zobaczymy na dwulitrowym, turbodoładowanym Volkswagenie Scirocco. Swój debiut zaznaczy więc mocnym akcentem, od startu w jednej z najliczniej obsadzonych klas – E1-3500. Trzymajcie mocno kciuki za najszybszego polskiego zawodowego strażaka!

Marcin Górny:

– Fakt, że po siedemnastu sezonach w rajdach przyjdzie mi się po raz pierwszy zmierzyć z wyścigami górskimi to dla mnie spory stres i duża dawka emocji, ale z drugiej strony bardzo mobilizuje mnie to nowe wyzwanie. Mój cel to przede wszystkim powrót na odcinki specjalne, ale gdy pojawiła się szansa na start w Magurze i to jeszcze w tak ciekawym samochodzie, to nie zastanawiałem się długo.

Volksawagena miałem okazje poznać na testach i ta konstrukcja zrobiła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Ten egzemplarz to samochód zbudowany do pucharu, ale patrząc na jego możliwości można być pewnym że Scirocco doskonale sprawdzi się w górach.

Trasę znam, jak na razie tylko z onboardów, więc sporo nauki przede mną, żeby złapać rytm i poczuć się pewnie. Konkurencję też mamy mocną, więc na pierwszy start stawiam za cel przede wszystkim sukcesywnie poprawiać tempo i tor jazdy. Pokonywanie zakrętów bez głosu pilota w słuchawka też będzie dla mnie ciekawą odmianą. Liczę na weekend pełen adrenaliny i że kibice GSMP przyjmą mnie pozytywnie.     

Nie było by tego weekendu i wyzwania, gdyby nie partnerzy Truck-Service, Zyg-Zak Tor Kartingowy, Buchti.pl Promotion, Rallylab, Alu-Spaw Adam Pośpiech, ACME – elektronika pojazdowa, 4X4 Serwis Wrocław i Ireco Motorsport, którym już teraz bardzo serdecznie dziękuje!

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close