GRYRAJDY

Codemasters z prawami do serii WRC od 2023 roku!

Codemasters z prawami do serii WRC od 2023 roku!

Pora na wielkie zmiany! Studio Codemasters wyszło naprzeciw oczekiwaniom fanów i pozyskała prawa do wyprodukowania oficjalnych gier z serii WRC! Studio odpowiedzialne m.in. za serię DiRT wypuści pierwszą grę o tematyce WRC już w 2023 roku. Umowa będzie obowiązywała przez pięć sezonów (sezony 2023 – 2027).

Umowa licencyjna pozwoli Brytyjczykom na wypuszczanie gier oraz organizowanie turniejów esportowych. Mówi się o imprezach, które będą obejmowały również kategorie WRC 2, WRC 3 i Junior WRC. Jest to pierwszy raz od wielu lat kiedy Codemasters będzie w posiadaniu jakichkolwiek praw związanych z WRC. Ostatnią grą tego studia z takimi cząstkowymi prawami był DiRT 3.

Aktualny wydawca gier z serii WRC – Bigben Interactive (wcześniej Kylotonn) oczywiście nadal będzie produkował gry traktujące o zmaganiach najwyższej rajdowej serii do czasu wygaśnięcia ich umowy i przejęcia praw przez Codemasters. Potwierdzono już również, że za powstający, nowy projekt w brytyjskim studiu odpowiedzialna jest ekipa, która wcześniej zajmowała się serią DiRT Rally.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close