Rajd KataloniiRAJDYWRC

WRC Rajd Katalonii OS19 – Ogier zwycięża, Toyota mistrzem!

Sébastien Ogier i Benjamin Veillas zwyciężają w Rajdzie Katalonii 2022! Dla Seba jest to pierwsze zwycięstwo w erze hybrydowej WRC oraz pierwszy triumf w Katalonii od sześciu lat. Benjamin za to w ten weekend zwyciężył w swoim pierwszym rajdzie zaliczanym do rajdowych mistrzostw Świata. Dobre wyniki kierowców Toyoty zapewniły również ich ekipie mistrzostwo wśród producentów w sezonie 2022! Wielkie gratulacje!

Ostatni oes, podobnie jak i cały rajd padł łupem Sebastiena Ogiera, który tym samym wywiózł z Katalonii maksymalną liczbę punktów. Reszta czołowej piątki Power Stage’u również idealnie pokryła się z klasyfikacją generalną: drugie miejsce zajął Thierry Neuville, trzeci był Kalle Rovanpera, a czołową piątkę uzupełnili Ott Tanak i Dani Sordo. W klasyfikacji WRC2 Power Stage padł łupem Emila Lindholma, a w całym rajdzie najszybszy w tej kategorii był Teemu Suninen.

Sebastien Ogier

„To pierwsza wygrana Benjiego, więc bardzo się z tego cieszę! Fantastycznie jest móc tu wygrać, ponieważ był to bardzo ważny weekend dla zespołu. Nie jest łatwo zdobyć takie rezultaty, a ten sezon był bardzo zdominowany przez nich, więc wielkie gratulacje dla Toyoty Gazoo Racing!”

Polacy również znaleźli się na mecie Rajdu Katalonii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zajęli szóstą lokatę w swojej kategorii. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zakończyli rajd na dziesiątej lokacie w klasyfikacji WRC2 oraz na szóstym w WRC2 Junior.