F1

Zmiany regulaminowe w F1 dopiero od 2022 roku!

Zmiany regulaminowe w F1 dopiero od 2022 roku!

Zarząd F1, FIA oraz wszystkie zespoły, jednogłośnie zgodziły się na opóźnienie wprowadzenia zmian w regulaminie technicznym. Pierwotnie miały one wejść w życie wraz z sezonem 2021, teraz jednak wiemy już, że stanie się to dopiero w 2022 roku. Udziałowcy wzięli udział w konferencji, na której omówili wpływ pandemii koronawirusa na dyscyplinę.

Zdecydowali oni, że najlepszym możliwym wyjściem z tej sytuacji będzie opóźnienie wprowadzenia rewolucji w regulaminie, przy jednoczesnym przeniesieniu wytycznych z tego sezonu, na ten nadchodzący. Zmiana ta ma pomóc zespołom w kwestii finansowej w tym trudnym momencie, gdyż ich przychody z pewnością będą mniejsze w tym roku, m.in. z powodu mniejszej ilości przeprowadzonych wyścigów.

W komunikacie FIA czytamy:

“Omówiono temat wszystkich imprez oraz obecną sytuację tegorocznych mistrzostw. Rozmawiano również o tym, jak dyscyplina zareaguje na nadchodzące wyzwania spowodowane przez COVID-19”

“Z powodów zmiennej sytuacji finansowej, która ma obecnie miejsce, zdecydowano, że w sezonie 2021 zespoły użyją bolidów z 2020 roku. Kwestie poszczególnych komponentów zostaną poruszone we właściwym czasie.”

“Wprowadzenie regulacji finansowych zostanie zrealizowane zgodnie z planem, w 2021 roku. FIA, Formuła 1 oraz wszystkie zespoły nadal pozostają w ścisłym kontakcie w sprawie znaczącego obniżenia kosztów.”

“Wszystkie zespoły okazały wsparcie dla FIA oraz F1 w ich staraniach, które mają na celu przebudowanie kalendarza na sezon 2020 z powodu sytuacji na świecie wywołanej przez COVID-19.”

“Wszystkie z tych zobowiązań zostaną skierowane do odpowiednich struktur zarządzających w celu ostatecznego zatwierdzenia.”

Źródło: www.formula1.com

Patronite

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *