F1GP MonakoGP Monako 2019Robert Kubica

Zadowolony Albon, niezbyt optymistyczny Kubica – wypowiedzi kierowców po czwartku w Monako

Pierwsze treningi nie przyniosły nam żadnych niespodzianek, ponieważ kolejny raz Mercedes pokazuje swoją dominację na torze i tylko brawurowy Holender Max Verstappen jest im w stanie zagrozić. Bolidy Scuderia Ferrari w obu treningach pojechały na swoim tegorocznym poziomie, czyli w okolicach podium.

Zadowolony Alex Albon

Jedną z rewelacji dzisiejszego dnia jest młody kierowca teamu Toro Rosso Alex Albon, który w drugim treningu zajął wysokie piąte miejsce. Nie krył on swojego zadowolenia w wypowiedziach:

„To był dobry dzień dla nas, jeżdżenie tutaj to świetna zabawa i w dodatku bardzo lubię ten tor. Myślę, że odnaleźliśmy dziś dobre ustawienia do naszego bolidu i pozostaje nam tylko wyciągnąć z tego wnioski, aby dostroić samochód i przygotować się na sobotę.”

Niezbyt optymistyczny Kubica

Z drugiej strony stawki znajdują się bolidy Williamsa, które nie są w stanie walczyć z innymi zespołami. Kierowcy nie są zbyt zadowoleni z tego powodu i takie też przesłanie w swojej wypowiedzi niesie ze sobą Robert Kubica, który dwukrotnie uplasował się na treningach za kolegą z zespołu:

„Pierwsze okrążenia nie były złe. Potem z powodu braku przyczepności i problemów z dociskiem i aerodynamiką bolidu, ciężko było jeździć po torze takim jak Monako. Niestety feeling bolidu nie jest dobry, co można było przewidzieć. Masz nadzieję na niespodziankę, ale cuda się nie zdarzyły.”

Embed from Getty Images

Vettel o specjalnym kasku

Zespół Ferrari zaliczył dziś przeciętny dzień, za to Vettel poruszył kibiców swoim kaskiem. Jest to specjalnie przygotowany kask ku czci legendarnego Niki Laudy, który odszedł w poniedziałek rano. Niemiecki kierowca odniósł się do tego w wypowiedzi:

„To było oddanie hołdu dla Nikiego, czułem, że to będzie coś miłego. Myślę, że wygląda świetnie, w oparciu o projekt ostatniego kasku, którego używam w Ferrari. Miło jest zabrać go na kilka okrążeń w Monako.”

 

Embed from Getty Images

Max o problemach w drugim treningu

Max Verstappen dziś nie miał udanego dnia. Pierwszy trening przebiegł dobrze, ale drugi praktycznie poszedł na straty, ponieważ w bolidzie Maxa doszło do wycieku i trzeba było naprawić usterkę:

„W drugim treningu, kiedy wszyscy oczywiście weszli na swój drugi zestaw, mieliśmy przecieki chłodnicy, jakieś elementy wpadły do wlotu powietrza i uszkodziły jeden z radiatorów, więc musieliśmy go wymienić. Ale ogólnie jest w porządku. Oczywiście Mercedes jest trochę za szybki. Powinniśmy zdecydowanie wypełnić lukę między drugą a trzecią sesją.”

Następne wyjazdy bolidów zobaczymy dopiero w sobotę, podczas trzeciego treningu przed kwalifikacjami o godzinie 12:00.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close