F1GP KanadyGP Kanady 2019

Sfrustrowany Kubica, zachwycony Ricciardo – wypowiedzi po kwalifikacjach

Sfrustrowany Kubica, zachwycony Ricciardo – wypowiedzi po kwalifikacjach

Nie ulega wątpliwości, że najszczęśliwszymi ludźmi dzisiaj w padoku są ludzie z Ferrari, którzy ponownie są na czele. Sebastian Vettel po zdobyciu pole position jednak chłodził nastroje:

Dzisiaj bolid prowadził się dużo lepiej niż wczoraj. Jutro jednak musimy unikać miękkich opon i używać pośrednich, które będą kluczowe w wyścigu. Obyśmy przenieśli tą dyspozycję na wyścig, ale Ci goście obok nas są bardzo szybcy i trzeba będzie na nich uważać.

W wyjątkowo dobrym nastroju był drugi kierowca tych kwalifikacji, Lewis Hamilton:

Ogólnie nie czuję rozczarowania, po prostu byli szybsi. W tym trzecim sektorze zawodnicy Ferrari nas miażdżą. Zrobiliśmy wszystko co tylko się dało, timing mieliśmy naprawdę dobry w tych kwalifikacjach. Jestem ogólnie zadowolony. Wyścigi powinny tak wyglądać, powinniśmy się trochę mieszać podczas weekendu, aby było ciekawie.

W zupełnie innym nastroju do rozmowy z dziennikarzami przystąpił Robert Kubica. Polak ukończył zmagania na 20 pozycji i nie krył niezadowolenia z wyniku:

Kwalifikacje wyglądały ciężko z mojej perspektywy. Brakowało mi przyczepności, strasznie się ślizgałem i przynajmniej tylna oś nie miała gripu. Cięzko mi jest tutaj coś więcej komentować, nie wiem z czego to się bierze. Zbyt często to się zdarza, że brakuje nam przyczepności. Zamiast walki o jak najszybszy czas ciągle muszę walczyć o utrzymanie się na torze. Rano było lepiej w pierwzym wyjeździe. Z każdym wyjazdem bolid był coraz mniej przewidywalny. Natomiast nowe zawieszenie działa, jak trzeba.

Embed from Getty Images
Rozczarowany po sesji kwalfikacyjnej był też Max Verstappen, który skończył kwalifikacje na dopiero 11 miejscu po tym, jak nie mógł poprawić swojego czasu przez czerwoną flagę spowodowaną wypadkiem na prostej startowej Kevina Magnussena:

Po prostu miałem pecha. Próbowaliśmy w Q2 na pierwszym wyjeździe uzyskać dobry czas na mieszankach pośrednich, ale utknęliśmy w tłoku na torze. Uznaliśmy, że trzeba pojechać na softach, aby dostać się do Q3. Niestety, potem pojawiła się czerwona flaga i wszystko zakończyła, ale takie jest życie. Zaczynam 11 albo 10, ale to będzie trudny wyścig.

Niesamowitej rzeczy dokonał dzisiaj Daniel Ricciardo, który wystartuje jutro z drugiego rzędu. Wyprzedził on m.in. Bottasa i Gasly’ego, co w bolidzie Renault jest nie lada wyczynem. Australijczyk nie krył swojego zadowolenia również poza bolidem:

Dla mnie to 4 miejsce jest jak pole position! Teraz zamierzam poszukać Helmuta Marko, żeby powiedzieć mu kilka żartów. Im więcej wyścigów mija, tym lepiej odnajduje się w zespole. Dużo się poprawiliśmy od początku sezonu, zobaczymy jak będzie jutro. Wczoraj dobrze rozpoczęliśmy weekend, w obu sesjach w pierwszej „ósemce”. Dla mnie zdobycie 4 pozycji jest czymś więcej, niż mógłbym się spodziewać.

Embed from Getty Images

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close