F1GP Abu DhabiGP Abu Dhabi 2018

Wypowiedzi czołowych kierowców po GP Abu-Dhabi

Dzisiejszy wyścig na torze Yas Marina w Abu Zabi był ostatnią rundą Formuły 1 w sezonie 2018. Wyścig w Stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich był wyjątkowy pod kilkoma względami, min. Z powodu pożegnania dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi czołowych kierowców po niedzielnym wyścigu.

‘’Po raz kolejny udowodniliśmy swoja mistrzowską formę. Przed wyścigiem zespół poinformował mnie o problemach z moim bolidem, jednak dzięki świetnej pracy mechaników udało mi się dojechać do mety jako pierwszy. Tegoroczny sezon był najcięższym sezonem w mojej karierze, w trakcie jego trwania miałem kilka chwil zwątpienia, jednak dzięki moim najbliższym udało mi się ponownie uwierzyć w siebie i zdobyć piąty tytuł mistrzowski. Teraz czas na krótkie wakacje a po nich od razu zabieramy się do ciężkiej pracy przed sezonem 2019, by po raz kolejny walczyć o najwyższe cele’’. – Lewis Hamilton.

‘’Tegoroczny sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, jednak z biegiem czasu złapaliśmy zadyszkę i Mercedes sprytnie to wykorzystał. Dzisiejszy wyścig również nie był idealny w naszym wykonaniu, miałem problemy z przyczepnością przez co nie mogłem nawiązać równej walki o zwycięstwo z Lewisem. Zespół od dłuższego czasu pracuje nad przyszłorocznym bolidem, który mam nadzieje pozwoli mi walczyć o mistrzostwo’’. – Sebastian Vettel.

‘’Dzisiejszy wyścig nie należał do łatwych. Już na samym starcie miałem problemy ze swoim bolidem, przez co straciłem kilka pozycji. W trakcie wyścigu byłem uwikłany w bardzo ciężką walkę z Estebanem Oconem, która wpłynęła mocno na stan mojego ogumienia. Ostatecznie do mety dojechałem jako trzeci, co jest bardzo satysfakcynujące, zważywszy na nasze problemy, z którymi musieliśmy się uporać. Kimi Raikkonen wyprzedził mnie w klasyfikacji generalnej o dwa punkty i zajął trzecie miejsce na koniec sezonu, jednak dla mnie to bez różnicy czy jestem trzeci, czwarty czy drugi. Dla mnie liczy się tylko pierwsze miejsce, o które mam nadzieje będę miał szanse walczyć w sezonie 2019’’. – Max Verstappen.

‘’Dzisiejszy wyścig podobnie jak w przypadku Maxa Verstappena nie poszedł po mojej myśli. Moim planem na dziś było stanąć na podium w pożegnalnym wyścigu w Red Bullu. Niestety plan ten się nie udał, na ten moment skupiam się już głównie na sezonie 2019 i pracy w nowym zespole, z którym mam nadzieje będzie mi dane walczyć o czołowe lokaty’’. – Daniel Ricciardo.

‘’Dzisiejszy wyścig znakomicie podsumował mój sezon. Muszę szybko zapomnieć o tym, co się wydarzyło w tym roku, zresetować umysł i wejść w sezon 2019 z czystą głową i podwojoną siłą. Gratuluje Lewisowi piątego tytuły mistrzowskiego oraz całemu zespołowi Mercedesa’’. – Valtteri Bottas.

‘’Jestem bardzo wzruszony pożegnaniem, jakie mi sprawiono. Bardzo dziękuje w szczególności Lewisowi i Sebastianowi za piękne pożegnanie mnie na torze po zakończonym wyścigu. W tym momencie skupiam się tylko i wyłącznie na zdobyciu potrójnej korony, a jeśli chodzi o powrót do F1, zobaczymy co przyniesie czas’’. – Fernando Alonso.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Close
Close