F1

Wolff gwarantuje, że Ocon będzie w „dobrym aucie”

Wolff gwarantuje, że Ocon będzie w „dobrym aucie”

Szef zespołu Mercedes-AMG Petronas, Toto Wolff, nie jest pewny angażu jego podopiecznego, Estebana Ocona, w Williamsie na sezon 2019. Jest jednak przekonany, że Francuz dostanie fotel w „dobrym samochodzie” w 2020 roku. Miejsce juniora Mercedesa w Force India zostało utracone, ponieważ Lawrance Stroll wykupił podupadającą finansowo ekipę. Jej skład w przyszłym roku będą tworzyć jego syn Lance (wciąż niepotwierdzone, ale praktycznie pewne), a także Sergio Perez.

Ocon może trafić do Williamsa, gdzie byłby partnerem zespołowym innego podopiecznego Mercedesa – kilka dni temu George Russel, lider Formuły 2, został ogłoszony kierowcą brytyjskiego zespołu na sezon 2019. W grze o ten fotel są jednak jeszcze Robert Kubica i Sergey Sirotkin, którzy mogą wnieść budżet do ekipy. Esteban chciałby za to rocznej pensji w wysokości 4-5 milionów euro. Taki wydatek może nie być w zasięgu Williamsa, który straci zarówno sponsoring Martini, jak i Lawrence’a Strolla.

W rozmowie z portalem motorsport.com, Toto Wolff wypowiedział się na temat swojego francuskiego juniora wspominając o „planie B”, jakim jest prawdopodobnie rola testowego, trzeciego kierowcy Mercedesa…

Toto Wolff:

Mówi się, że tylko głupcy są optymistami. Ja byłem bardzo pozytywnie nastawiony w kwestii Estebana w Renault. [Transfer Daniela Ricciardo przekreślił szansę dla Ocona na występy w tym zespole – przyp. red.]. Nie wiem, to nie nasza decyzja. Williams musi zebrać myśli i określić, kto będzie dla nich najlepszym kierowcą. To nie tylko Esteban, bo w grze jest także Robert i inni. Wszyscy zasługują na szansę, więc Williams podejmie własną decyzję. Jesteśmy przygotowani z planem B dla Estebana. Mogę zagwarantować jedną rzecz – on będzie w dobrym samochodzie na sezon 2020, ponieważ wiele zespołów wyraża zainteresowanie jego usługami.

Esteban Ocon uważa, że fotel w Williamsie jest dla niego bardzo atrakcyjny na przyszły rok, mimo fatalnej formy legendarnej ekipy w tym sezonie. Toto Wolff z pewnością aktywnie szuka sponsorów, którzy mogliby wspomóc ekipę z Grove, co pozwoli na umieszczenie Francuza w kokpicie.

Esteban Ocon:

Jestem bardzo zainteresowany. Nie sądzę, że to zespół, który się stacza. Oczywiście ich wyniki w tym sezonie nie są wyjątkowe, ale Williams był Mistrzem Świata w przeszłości. Ciężko walczyli z nami w tamtym roku. Myślę, że to kompetentny zespół, a każda ekipa ma swoje wzloty i upadki. Jestem pewien, że w przyszłości czeka ich powrót do wysokiej formy.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close