F1

Wolff: „Duet Hamilton-Bottas jest idealny dla Mercedesa”

Wolff: „Duet Hamilton-Bottas jest idealny dla Mercedesa”

W udzielonym wywiadzie dla oficjalnej witryny F1, szef zespołu Mercedes – Toto Wolff jasno zaznaczył, że jest zadowolony z aktualnego składu Mercedesa.  Po zakończonym niedawno GP Turcji, Austriak stwierdził, iż nie ma powodów, dla których miałby zmieniać skład stajni z Brackley:

„Myślę, że jeśli dynamika pomiędzy kierowcami ma miejsce na torze, gdzie prowadzenie bolidu ma największe znaczenie. Z naszej perspektywy pozostawienie dwóch samców alfa w teamie jest dobrym wyborem. Valtteri pokazał kilka naprawdę dobrych występów w tym roku, jednak nieco przygasł wraz z końcówką sezonu.”

Toto Wolff

Przełożony obydwu kierowców nie ukrywa również, że ma bardzo dobre stosunki zarówno z 7-krotnym mistrzem świata, jak i jego kolegą zespołowym:

„Lubię Valtteriego i Lewisa. Ta kombinacja działa bardzo dobrze. Kiedy Lewis ma gorszy dzień, Valtteri wkracza do akcji i na odwrót. Tak jak wspomniałem, jako całość działa to bardzo dobrze.”

Toto Wolff

Wolff wypowiedział się również na temat ostatniego występu Fina, który delikatnie rzecz ujmując, nie był najlepszy:

„Myślę, że cierpiał na dolegliwość, która doskwierała wielu kierowcom. Ta dolegliwość to opony, które nie były w odpowiednim oknie temperaturowym. Kiedy jesteś w swego rodzaju spirali, ciężko ustawić się znów w dobrej pozycji. Uważam, że tego dnia wszystko obróciło się przeciwko Valtteriemu.”

Przypominamy, że przed nami jeszcze trzy wyścigi do końca sezonu, którego tryumfatorami są po raz kolejny Lewis Hamilton oraz Mercedes. W przypadku klasyfikacji generalnej kierowców, drugi Bottas na ten moment traci do tegorocznego mistrza świata ponad sto punktów, a liczba punktów dzieląca Fina i trzeciego Verstappena to 27. 

Źródło: f1.com

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *