F1

Williams przedłuża współpracę z Mercedesem

Williams przedłuża współpracę z Mercedesem

Zespół ROKiT Williams Racing poinformował w poniedziałek o długoterminowym przedłużeniu współpracy z Mercedesem. Brytyjski zespół na jego mocy będzie korzystał z jednostek napędowych mistrzów świata aż do końca roku 2025.

Ekipa współpracuje z Mercedesem od początku 2014 roku. Zgodnie z umową, stajnia nadal będzie zasilana w jednostki napędowe Mercedes-Benz (silnik spalinowy plus system odzyskiwania energii) przez Mercedes-AMG High Performance Powertrains z Brixworth w Wielkiej Brytanii, przez kolejne pięć sezonów od roku 2021. Skrzynia biegów będzie natomiast nadal produkowana przez Williamsa.

Zgodnie z przepisami z 2014 roku zespoły musiały zamienić wolnossące 2,4 litrowe silniki V8 na 1,6 litrowe turbodoładowane jednostki hybrydowe. Od tego czasu ekipa cieszy się udaną współpracą z Mercedesem. W sezonach 2014 i 2015 osiągnęła jedne z najlepszych wyników ostatnich lat, zajmując w obu przypadkach trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Claire Williams przyznała, że zespół cieszy się z przedłużenia współpracy o kolejne pięć lat. Zwraca uwagę na to, jak utytułowanym dostawcą silników jest Mercedes-Benz w Formule 1. Williams wierzy w to, że nadal będzie on oferować niezwykle konkurencyjny pakiet.

Andy Cowell, dyrektor zarządzający w Mercedes-AMG HPP powiedział, że budowanie takich długoterminowych relacji partnerskich było kluczowym filarem podejścia firmy do ery hybrydowej w Formule 1.

Williams jest wzorowym partnerem. Odkąd rozpoczęliśmy współpracę w 2014 roku doświadczyliśmy wspólnie wielu pozytywnych emocji. Zbudowaliśmy silne relacje z działem technicznym zespołu w Grove i bardzo cieszymy się, że będziemy mogli nadal je rozwijać.

Toto Wolff przy okazji przedłużenia umowy z ekipą Franka Williamsa zwrócił uwagę na jej fantastyczną historię i przyznał, że Mercedes z dumą zalicza ją do grona swojej sportowej rodziny.

Williams jest jedną z ikon w Formule 1 i z dumą zaliczamy go do naszej rodziny w sportach motorowych. Ostatnio przeżywają ciężkie chwile, ale pokazuje to tylko ich odporność i siłę charakteru. Jestem pewny, że przyszłość takich niezależnych zespołów w świetle ustaleń na rok 2021 rysuje się w kolorowych barwach. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Williamsem w nowej erze Formuły 1.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close