F1

Vettel: „Wciąż mam szansę na tytuł!”

Vettel: „Wciąż mam szansę na tytuł!”

Sebastian Vettel mimo straty 67 punktów do Lewisa Hamiltona wciąż wierzy, że może odwrócić losy rywalizacji. Wydaje się to być już praktycznie niemożliwe, ponieważ do zdobycia zostało maksymalnie 100 oczek, a kierowca Mercedesa może przypieczętować swój piąty tytuł już podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Wystarczy, że Brytyjczyk zdobędzie o 8 punktów więcej niż Niemiec.

Wciąż mam szansę. Kilka ostatnich wyścigów oddaliśmy zbyt łatwo, ale trzeba też przyznać im [Mercedesowi], że doskonale to wykorzystali. To trochę wyświechtany frazes, ale musimy troszczyć się o siebie, robić co w naszej mocy i zobaczymy, co przyniosą najbliższe wyścigi. Ale oczywiście finiszowanie na szóstym miejscu nie pomaga, gdy oni wygrywają.

Sebastian Vettel

Vettel zgodził się także z tym, że Ferrari zawiodło w wyścigu zbrojeń z Mercedesem w ostatnich wyścigach, co odegrało ważną rolę w przesunięciu szali zwycięstwa na stronę Hamiltona.

Myślę, że zawsze było bardzo blisko, ale nie byliśmy wystarczająco silni. Sądzę, że byliśmy lepsi w wyścigu dlatego, że oni nie musieli cisnąć. Nigdy nie otrzymamy więc pełnego obrazu sytuacji. W ciągu najbliższych tygodni zobaczymy, gdzie jesteśmy.

Sebastian Vettel

Kierowca Ferrari znacznie utrudnił sobie jakąkolwiek walkę przy okazji Grand Prix Japonii. Tam spadł na koniec stawki po kolizji z Maxem Verstappenem. Zawodnik z numerem 5 zdołał wrócić na 6 miejsce. W obliczu triumfu jego największego rywala, oznaczało to jednak utratę kolejnych 17 oczek. W tej chwili Valtteri Bottas traci mniej punktów do Vettela niż Niemiec do Hamiltona.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Zobacz także
Close