F1GP WęgierGP Węgier 2019

Vettel: Nie widziałem niczego w pierwszym zakręcie

Vettel: Nie widziałem niczego w pierwszym zakręcie

Sebastian jest po jednym z najlepszych wyścigów w tym roku. Zdobył on 2 miejsce w wyścigu, w którym startował z ostatniego pola i jeździł w warunkach, w których wszyscy myśleli, że nie podoła wyzwaniu. Tymczasem może być to przełomowy wyścig dla niego, w którym zyskał wiele pewności siebie:

Nie widziałem niczego w pierwszym zakręcie, więc musiałem patrzeć na lewo i prawo i uważać, aby nie przestrzelić punktu hamowania. Warunki na torze były dość dobre, ale jazda za kimś sprawiała bardzo ograniczoną widoczność. Jestem bardzo szczęśliwy z początku wyścigu.

Potem Vettel wytłumaczył się, dlaczego wypadł w zakręcie na ostatnim okrążeniu i prawie dał się wyprzedzić Daniłowi Kwiatowi:

Bardzo mocno naciskałem na ostatnim okrążeniu bo koniecznie chciałem zdobyć 19 punktów. Niestety w zakręcie nr. 8 złapałem trochę wody i wyniosło mnie na zewnętrzną. Abstrahując od tego, udało nam się pojechać dobry wyścig i to drugie miejsce smakuje bardzo dobrze.

Zobaczymy, jak się spisze Ferrari jutro. Trzeba mieć nadzieje, że nie przydarzy im się już taka sobota jak podczas weekendu w Niemczech.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close