F1

Vettel: Ferrari powinno pracować efektywniej

Vettel: Ferrari powinno pracować efektywniej

Sebastian Vettel przyznał, że Ferrari zamiast pracować ciężej, powinno skupić się na bardziej efektywnym funkcjonowaniu, jeśli chce zakończyć dominację Mercedesa w Formule 1. Podczas weekendu wyścigowego w Japonii niemiecki zespół zapewnił sobie szósty tytuł mistrzowski z rzędu. Scuderia zaś praktycznie cały sezon zmagała się z najróżniejszymi problemami w swojej stajni. Dotyczyły one samego samochodu, nie zawsze trafnej strategii, momentów niepotrzebnego zawahania, w których wyglądało na to, że zespół właściwie nie wie co dalej zrobić z zaistniałą na torze sytuacją. Czasem to kierowcy nie wykorzystywali w kluczowych momentach potencjału, którym dysponowali. Również Lewis Hamilton jest blisko kolejnego tytułu, zostawiając daleko za sobą, jeszcze niedawno najbardziej utytułowanego kierowcę w obecnej stawce, Vettela.

Niemiecki kierowca podkreśla, że pierwszym krokiem, do pokonania Srebrnych Strzał, powinno być skupienie na efektywności pracy ekipy. Według niego, należy skupić się na tym, by podczas każdego z weekendów prezentować maksimum możliwości. Ferrari niejednokrotnie miało z tym problem, nie tylko w tym sezonie. Wiele razy kibice byli świadkami tego, że zespół przez swoje błędy sam odbierał sobie punkty.

Nie sądzę, że czegoś nam brakuje. Musimy po prostu efektywniej pracować. Jesteśmy bardzo zaangażowani i ciężko pracujemy, ale nie osiągnęliśmy jeszcze wymaganego od nas poziomu. Przez ostatnie lata Mercedes pokazywał nam, że można pracować lepiej i realizował tę strategię.

Vettel przyznał, że Ferrari musi skupić się na przezwyciężeniu widocznych gołym okiem problemów z wykorzystaniem pełni swojego potencjału, jeśli w przyszłym sezonie chce powalczyć z Mercedesem jak równy z równym. W tej rywalizacji nie ma miejsca na jakiekolwiek słabości z ich strony.

Nadal są obszary, w których możemy się poprawić. Myślę, że nauczyliśmy się wiele o naszym samochodzie i jego słabościach. Wiele w nim poprawiliśmy, ale to nadal nie jest ten poziom… Ostatnie wyścigi w naszym wykonaniu były bardzo dobre, ale ostatecznie i tak jesteśmy trochę z tyłu. Oczywiście nie wiemy dokładnie co robi Mercedes. Jednak z zewnątrz wygląda to tak, że za każdym razem gdy wyjeżdżają na tor są bliscy perfekcji. Są bardzo spójni, popełniają mało błędów. My mamy narzędzia, zaangażowanie i inteligencję, ale musimy to wszystko jeszcze razem spiąć.

To nie pierwszy raz, kiedy Vettel przyznaje, że zespół ma problemy ze spójnością i efektywnością swojej pracy. Pytanie brzmi, czy jest wreszcie w stanie odpowiednio „połączyć wszystkie kropki”?

Źródło: Autosport.com

 

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close